فرهنگ و هنر

فراخوان مشارکت در خرید زمین و برپایی موکب مسجد مقدس جمکران

patc/قم مسئول موکب مسجد مقدس جمکران خاطرنشان کرد: این موکب از اربعین سال 94 در جاده نجف – کبالا برپا شده و خدمات رفاهی و فرهنگی زیادی را برای زائران اربعین ارائه می کند. وی از طرح خرید زمین در موکب با مشارکت خیرین و تمامی مشتاقان امام زمان (عج) که تمکن مالی دارند خبر داد.

حجت الاسلام سید مهدی هاشمی زاده، مسئول موکب مسجد مقدس جمکران 10 مردادماه در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به اینکه امسال خیل عظیمی از زائران از سراسر جهان به زیارت اربعین پرداختند، گفت: در این مسیر، مهم نیست که برافراشتن پرچم در کجا صاحب آن پرچم را گرامی می دارد، با توجه به ویژگی های خاص مسجد مقدس جمکران به حضرت ولی عصر (عج)، تصمیم گرفتیم این مکان مقدس در مسیر حرکت از مکان ثابتی برخوردار باشد. نجف به کربلا، نه تنها در زیارت ابین، بلکه در طول سال نیز بتواند به زائران خدمت کند.

وی ادامه داد: از این رو تصمیم گرفته شد در این مسیر روشن با خیرین، عاشقان و منتظران امام زمان (عج) یک قطعه زمین بخریم تا پس از سال ها دوری به دلیل ویروس کرونا، بتوانیم یک زمینی داشته باشیم. حضور موثر در آیین اربعین حسینی

مسئول موکب مسجد مقدس جانکران با تاکید بر اینکه همه مشتاقان حسینی بدون توجه به امکانات اقتصادی می توانند در خرید زمین موکب مشارکت کنند، گفت: خیرین می توانند در جوایز خرید زمین و ساخت کلیسا مشارکت کنند. موکبی منتظر امام زمان عذورای فلاحی در مسیر نجف-کربلا. وجه خود را از طریق درگاه رسمی پرداخت آنلاین مسجد جمکران https://b2n.ir/x95816 واریز کنید.

هاشم زاد با اشاره به اینکه موکب جمکران از سال 1393 در جاده نجف – کربلا برگزار شده و در چند سال گذشته خدمات فرهنگی و رفاهی مختلفی به زائران ابائین ارائه کرده است، گفت: جدا از امسال برنامه اصلی جمکران آماده سازی زمین برای زائران ابائین است. رژه، طرح ارائه خدمات فرهنگی، رفاهی و خدماتی با امام منصور نیز در دستور کار موکب قرار دارد.

وی با تاکید بر اینکه تمامی مراحل خرید زمین تا زمان اعزام خادمان و برپایی موکب در اربعین و خدمات ارائه شده در طول سال موجب آگاهی مردم می شود، گفت: آدرس سایت موکب mokeb.jamkaran.ir، سایت اینترنتی موکب است. مسجد جمکران Jamkaran.ir و صفحه این امامزاده در فضای مجازی و شماره تلفن 02531320 راه ارتباط و اطلاع از اخبار و اطلاعات و نیازهای موکب امام منصور با مسئولین موکب است.

رئیس موکب مسجد مقدس جمکران تاکید کرد: اربعین اساس ظهور است و امیدواریم با برپایی این موکب بتوانیم نام و یاد امام زمان (عج) و اهل بیت(ع) را بیش از پیش در دل عاشقان زنده کنیم. -بیت (ع).

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا