عمومی

“فرار از جبهه” یا”هوشمندی”؟! – patc

1. شاید آقای جلالی بهتر از همه ما بدانند که نه تنها اینستاگرام بلکه 90 درصد پلتفرم تحت کنترل استکبار است. حتی بهترین تکنولوژی دنیا هم تحت سلطه استکبار غربی و شرقی است. این هنر بستن و قفل کردن هر چه استکبار است نیست، بلکه هنر ورود به این سکوها و استفاده مناسب از فناوری برای کنار گذاشتن خرقه و تامین منافع ملت است. اگر انفعال امروز در سالهای اول انقلاب به ویژه در دوران دفاع مقدس وجود داشت، کلاه ایمنی ما جنگ بود.

2. آیا تا به حال به این فکر کرده ایم که چرا مشکلات مسامینی و حوادث بعدی منجر به اجماع جهانی علیه کشور ما شد؟ اتفاقات بسیار بزرگتر از این بارها در جامعه ما رخ داده است، اما رسانه ها، سیاستمداران و سلبریتی های خارجی از آنها بهانه نمی گیرند. از قضا یکی از دلایل این اجماع این است که تصمیماتی مانند برنامه های حفاظتی و فیلترینگ در دنیای امروز به عنوان نقض حقوق شهروندی تعبیر می شود. دشمن به دنبال بهانه های ریز و درشت برای تحت فشار قرار دادن کشور است در حالی که مسئولان ما با کمترین تلاش به دنبال بهانه های بزرگ هستند! آنها را معرفی می کنند. اگر هر کدام از ما جانشین نخست وزیر کانادا شود (که بارها از تحریم مقامات کشور خبر داده است) آیا کاری غیر از کاری که او انجام می دهد انجام خواهیم داد؟ منابع اطلاعاتی او چیست؟ بزرگترین کانال داده های این فضای مجازی است. مثلا الان قهرمانیم و به قول سردار جلالی عاقلیم! ما یک اپلیکیشن فضای مجازی را تعطیل کردیم و در واقع همه فضا را در اختیار ضدانقلابیون و براندازان قرار دادیم و راهی برای فرار آنها ایجاد کردیم. در این صورت، اپوزیسیون هر کاری بخواهد انجام می دهد و خروجی خود را در قالب برداشت های ساختن دولت های غربی و آمریکایی ها، گروه ها و افکار جهانی ارائه می کند. کجای اطلاعات به این راحتی می توان فضای بین المللی را علیه کشورمان بسیج کرد، مثلاً برخی تجمعات اعتراضی در کشور را محدود کرد؟

3. البته هوشی که آقای جلالی ذکر کردند برای اینستاگرام کافی نیست. 2-3 سال پیش علیه برجام و FATF سخنرانی می کرد (احتمالاً چون در دست قدرت های بزرگ است!) و الان کسانی که آقای جلالی تکرار می کنند اعضای تیم مذاکره کننده برجام هستند!در باره گروه ویژه اقدام مالی، اکنون به ویژه در آستانه الحاق ایران به معاهده شانگهای، هیچ عاقلی ضرورت آن را انکار نمی کند.متاسفانه در مورد گروه ویژه اقدام مالی پیمان اتفاق افتاد، عزیزانی مثل سردار جلالی فریب خوردند و با شناخت سازان بر خلاف منافع ملی عمل کردند.

4. به فضای مجازی برگردید. وقتی پنجره های مجازی را به روی خود می بندیم، تنفس خود را محدود می کنیم. ما حضور مردم و نیروهای وفادار به نظام و انقلاب را در فضای مجازی محدود می کنیم و اجازه دفاع در برابر حملات دشمن را نمی دهیم. آیا در چنین شرایطی افکار عمومی جهان حق ندارد ایران را فقط به چشم و قلم اپوزیسیون ببیند؟

5. چند وقت پیش برخی از نزدیکان علنا ​​نمی گفتند که ما 2000 کمپ شبکه فعال داریم؟ پس این همه جمع کردیم که به جبهه فرار کنیم؟ اگر یک سوم از این 2000 گردان برای مقابله با دشمن به اینستاگرام بروند، آیا کسی حریف آنها می شود؟ آیا ما آن 2000 اردوگاه را برداشتیم؟ یا به دلیل بی مهارتی و ناکارآمدی آنها را تعطیل می کنیم؟

6. فرض را بر این می گذاریم که آنچه آقای جلالی در خصوص مبارزه با فضای مجازی می گویند حسن نیت است و هدف واقعی ایشان جلوگیری از نفوذ دشمن است. نتیجه این فرض این است که دشمن با دست خود ما را با اطلاعات فریبنده خلع سلاح می کند و خدای ناکرده با کمترین هزینه به عقب ما نفوذ می کند و حتی عقب نشینی ما را به جای پرواز اطلاعات می خواند.

7. جمله آخر اینکه بسیاری از مسلمانان انقلابی آشنا به فضای مجازی هستند که نظرات آقای جلالی را برای کشور و کشور مضر می دانند. اگر او مایل به صحبت با آنها باشد، شرایط او به راحتی آماده می شود. در آن صورت سردار عزیز فراتر از اعلامیه های کلیشه ای و پیام های هدفمندی که ذهن خواننده را به سمت و سوی خاصی می برد، با دنیایی آشنا می شود که اکتشافات و ساختار روان او را تغییر می دهد.

6565

دکمه بازگشت به بالا