عمومی

فراموشی کرونا و وعده‌ها – patc

هیچ خبری از صدور مجوز استخدام پرستار نیست. در حالی که 11000 تخت بیمارستانی بدون پرستار وجود دارد!

به گزارش patc هموطنان وی نوشت: طبق گفته بهرام عین اللهی وزیر بهداشت، ظرفیت مراکز درمانی کشور در سال گذشته 10 هزار و 800 تخت افزایش یافته و تا پایان امسال این رقم 7 هزار و 700 تخت دیگر افزایش می یابد که افزایش ها خوب است. اما مطلقاً هیچ راهی برای کاهش مشکلات بیماران بدون نیروی انسانی به خصوص تخت پرستاری وجود ندارد که برای ارائه خدمات مناسب به حدود 24000 نیروی پرستاری جدید نیاز دارد. در عین حال، علاوه بر عدم جایگزینی 17 هزار بازنشسته در سال گذشته، یکی دیگر از مشکلات جدی پیش روی وزارت بهداشت، عدم تحول و خانه نشینی 17 هزار پرستار در دوره جدید تاج گذاری است. تعهدات استخدامی پرستارانی که در دوران همه‌گیری کووید 19 مجبور به ادامه کار شده‌اند تا 5 سال دیگر تمدید می‌شود؛ امسال به آنها قول مجوز اشتغال داده شده بود، اما در آستانه زمستان که تنها 3 ماه تا پایان سال باقی مانده است، هیچ‌گونه مجوز استخدامی داده نشد. بر اساس گزارش ها، تلاش های بی حد و حصر آنها منجر به اخراج، اخراج و مشکلات اجتماعی و اقتصادی شده است. البته وقتی وزارت بهداشت برای درخواست مجوزهای استخدامی تعطیل است و پرستاران شغل خود را تغییر نمی دهند، از شنیدن اینکه سایر نهادها مجوزهای مشابهی را صادر کرده اند، ناراحت می شوند. 3000 مجوز برای وزارت نفت و 1000 مجوز برای سازمان ثبت اسناد صادر شد اما دست وزارت بهداشت برای صدور این مجوزها خالی است.

جان خود را به خطر می اندازند

وی افزود: وزارت بهداشت طی یک سال گذشته نقش خود را در تامین سلامت مردم منطقه و اولویت دادن به مناطق فقیر و آسیب پذیر ایفا کرده است و اکنون نوبت به تامین نیروی انسانی برای مراکز جدید است که صدور مجوز به آنها بستگی دارد. وزارت بهداشت و درمان با تایید این سازمان، به نظر می‌رسد با تردید به موضوع می‌نگرد.

در همین رابطه صفوله مرادی، مدیر منابع انسانی وزارت بهداشت در گفت وگو با همشهری توضیحات بیشتری ارائه کرد و گفت: در زمان اپیدمی تاج جدید، مسئولان از پرستاران می خواهند طبق برنامه و قرارداد کار کنند. در مقابل، آنها قول دادند که استخدام کنند و وضعیت را به تمام وقت تبدیل کنند.» این پرستاران در بخش کرونا فعال هستند، از آزمایشگاه ها و مراکز تصویربرداری گرفته تا بخش های بیمارستان و… کیم جونگ اون در روز پرستار خود تاکید کرد. پیام پرستاران بدون چشم انداز فصلی، این جامعه سخت کوش به موقعیت های دیگری نیاز دارد. »

به گفته این مقام مسئول، هم اکنون 17 هزار پرستار در بخش های مختلف برنامه خود مشغول به کار هستند، اما وضعیت استخدامی آنها مشخص نشده و بیکار هستند: آنها به همراه عزیزان شبانه روز جان خود را برای مراقبت از بیماران به خطر می اندازند. همه مسئولان نظام متعهد به تغییر این وضعیت هستند، وعده های استخدامی آنها باید امسال محقق می شد اما نشد، قطعا این موضوع باعث نمی شود این دانش آموختگان گروه پزشکی احساس ناامیدی و ناامیدی کنند.

وی تاکید کرد: در این راستا جلسات متعددی با سازمان برنامه و بودجه، سازمان امور استخدامی و مجلس داشتیم که آمار پرستاران را از ما پرسیدند و بارها توضیح دادیم که در دوران کرونا چقدر مشکل دارند. 3 سال از 5 سال برنامه این عزیزان سخت بوده است و در اوج شیوع ویروس کرونا و بیماری نباید کمبود اعتبار و مسائل دیگر را بهانه ای قرار دهیم تا آنها را ناامید کنیم، عادلانه نیست. “

به بازنشستگان هم اجازه نمی دهند

سرانه تخت های درمانی و بیمارستانی در حال افزایش است، اما باید از نظر نیروی انسانی و مراقبت تدابیری اندیشیده شود. تخت برای این تخت ها به 23 هزار پرستار در واحدهای درمانی نیاز داریم که 17 هزار سرباز در سال گذشته و امسال ترخیص شدند اما برای این بازنشستگان گواهی جایگزین صادر نشده است و 17 هزار نیرو در اورژانس و بهداشت و درمان کمبود داریم. مردم سزاوار بهترین خدمات پزشکی، بهداشتی و آموزشی هستند، اما مقدار قدرت باید به اندازه ای باشد که خروجی باکیفیت از آن به دست آید.»

به گفته این مقام مسئول، اکنون برای پوشش مراکز جدید و بازنشستگان به حداقل 60 هزار نیرو نیاز داریم: استاندارد هر تخت این است که باید 2.9 پرسنل پرستاری داشته باشیم، اما سازمان برنامه و بودجه این تعداد را 2.2 نفر در نظر گرفته است اما حتی اگر به همین تعداد، یعنی بیش از 11000 تخت اجازه می دادند، بخش بیمارستان به تنهایی باید تقریباً 24000 پرستار را استخدام می کرد.

او همچنین درباره امتیاز مورد نیاز برای جذب این همه مراقب می گوید: امتیازها بر اساس میانگین حقوق کارکنان جدید محاسبه می شود؛ یعنی معادل 8 تا 8.5 میلیون تومان که بودجه آن سالانه محاسبه می شود. بحث استحقاق و اعتبارات. آیا از یک طرف نیازهای جامعه از جنبه های مهمتر است آیا چیزی مهمتر و مهمتر از سلامت مردم وجود دارد؟بیماران امیدوارند شرایط پرستاری مناسبی داشته باشند اما به دلیل کمبود کادر و خستگی کادر پرستاری نمی توان متوجه شد.”

مرادی در پاسخ به این سوال که مهمترین موانع صدور چنین مجوزهای پرستاری چیست؟ وی گفت: بخشی از مشکل تامین اعتبار است و به نظر می رسد بخشی از آن این است که حساسیت های اعطای آن مجوز در حوزه بهداشت و درمان به خوبی درک نشده است.

پرسنل پرستاری، زیر سطح

یکی از جدی ترین مخاطرات صدور مجوز استخدام برای پرستاران، مهاجرتی است که اتفاق می افتد؛ دقیقاً برای نیروهای زبده دوران کووید که در این 3 سال تجربه زیادی جمع کرده اند. رئیس اداره منابع انسانی وزارت بهداشت با تایید این مطلب گفت: برنامه ها و تعهدات این پرستاران تمام شده، مدرک تحصیلی آنها رایگان است، در این زمینه هیچ مانعی ندارند. تعهد و تبلیغات برای جذب پرستاران ایرانی. دولت برای آموزش این پرستاران هزینه می دهد و خدمات آنها باید در کشور خودمان محقق شود، اما مجوز صادر نمی شود، پس ما از آنها چه انتظاری داریم. “

مرادی ادامه داد: حتی با کمبود نیرو، شیفت ها فشرده می شود و خستگی پرسنل پرستاری منجر به افزایش خطا می شود، در حال حاضر باید به ازای هر تخت 2.9 پرسنل داشته باشیم، اما این تعداد در بسیاری از بیمارستان های کشور ثابت نیست و هر دو زیر 2 نفر هستند. چرا باید انتظار داشته باشیم که کیفیت خدمات و بهره وری کاهش نیابد.»

این مسئول در پاسخ به این سوال که آیا این پرستاران در برخی از دانشگاه های علوم پزشکی نیز به دلیل عدم صدور گواهی اشتغال به کار برکنار و تعدیل شدند، گفت: کسانی که صادر نشده اند نهایت تلاش ماست. همه دانشگاه های علوم پزشکی به این نقاط قوت نیاز دارند. آنها بهترین تجربه را در دوران کرونا کسب کردند، اما استخدام نشدند و ما باید نیرویی را جذب کنیم که هنوز بی تجربه است. “

این مسئول با اشاره به مشکلات اجتماعی این پرستاران گفت: تعدادی از این پرستاران در شهرهای کوچک زندگی می کنند و ممکن است با مشکلات اجتماعی زیادی از جمله اخراج مواجه شوند که البته پیگیری های وزارت بهداشت در این زمینه همچنان ادامه دارد. جلسات مختلفی با سازمان ها درباره وضعیت استخدامی این پرستاران برگزار شده و ادامه دارد و به دنبال رسیدگی به مسائل پرستاران جوان هستیم و امیدواریم این اتفاق بیفتد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا