بین الملل

فراکسیون حزب‌الله در پارلمان لبنان میقاتی را برای نخست وزیری معرفی کرد

جناح «مقاومت وفادار» شاخه سیاسی حزب الله در پارلمان لبنان، نجیب میقاتی را برای پست نخست وزیری معرفی کرد.

به گزارش patc، به نقل از سایت المنار، نجیب میقاتی از فراکسیون وفادار به مقاومت پارلمانی لبنان در جریان رایزنی های پارلمانی با پیشنهاد تشکیل کابینه و سمت نخست وزیری تاکید کرد: لبنان به دولتی نیاز دارد که امور و منافع خود را مدیریت کند. لبنانی ها به آرامی

رهبر جناح مود لاد گفت: “لبنان امروز به یک دولت کارآمد نیاز دارد. در شرایط بحرانی، منافع ملی باید فرصت هایی را برای تشکیل کابینه ای ایجاد کند که با حقوق اساسی سر و کار داشته باشد و نخست وزیر فعلی می تواند به آن بیافزاید.”

مذاکرات پارلمانی برای انتخاب نخست وزیر لبنان آغاز شده است و این رویکرد مبتنی بر انتخاب مجدد میقاتی به عنوان نخست وزیر فعلی است.

تقریباً مسلم است که میقاتی حداقل 50 رای از حزب الله و متحدش امل و همچنین تعدادی دیگر از نمایندگان سنی و مستقل لبنان در برابر سفیر سابق لبنان در نیروهای لبنانی در لبنان و جامعه دموکراتیک (حزب سوسیالیست مترقی) دریافت خواهد کرد. ) نواف سلام .) برخی از نمایندگان احزاب با کسب حدود 30 رای حمایت خود را از وی اعلام کردند.

دولت کنونی لبنان تنها چند ماه ادامه خواهد داشت و دوره ریاست جمهوری میشل عون در 31 اکتبر به پایان می رسد.

عمر کوتاه یک کابینه موقت کار را دشوار می کند، به ویژه اینکه فرآیند تشکیل کابینه در لبنان معمولاً ماه ها طول می کشد تا احزاب و گروه ها بر سر همه کرسی ها و سمت ها و تخصیص آنها به توافق برسند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا