حوادث و رویدادها

فعالیت بیش از ۶۶ هزار نیرو و ۱۱ میلیون همیار پلیس در طرح ترافیک نوروزی ۱۴۰۱

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی کشور از مشمولیت 66 هزار و 715 نفر در طرح ترافیک ویژه نوروز 1401 خبر داد.

به گزارش patc، سردار سید کمال هادیان فر در پایان جلسه بررسی طرح حمل و نقل نوروزی 1400 در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: طرح نوروزی امسال 66 هزار و 715 شرکت کننده از دستگاه های مختلف از جمله پلیس، اورژانس، راهداری، هلال احمر بله، امداد خودرو دارد. و … اجرا خواهد شد. در این طرح از 7 هزار و 461 پایگاه ثابت و سیار، 21 هزار و 490 خودروی مختلف و 64 فروند بالگرد استفاده می شود.

وی ادامه داد: همچنین 11 میلیون همیار و مربی راهنمایی و رانندگی در طرح نوروزی 1401 با پلیس مشارکت خواهند داشت.

هادیان فر در پاسخ به سوالی مبنی بر خط قرمز پلیس در ساعت 1401 در نوروز گفت: امسال همه پیش بینی ها حاکی از افزایش سفر و در نتیجه افزایش تردد است و در نتیجه ممکن است برخی از رانندگان بخواهند از شانه عبور کنند یا به سمت چپ رد شوند. در این شرایط بیایید تا از ترافیک فرار کنید، این یک حرکت بسیار خطرناک است و پلیس با بی احترامی با آن برخورد خواهد کرد. علاوه بر شکستگی کتف چپ و تجاوز به عنف، سرعت غیرمجاز و سبقت غیرمجاز از دیگر تخلفاتی است که پلیس در برنامه نوروزی با آنها برخورد خواهد کرد.

وی بر لزوم انجام معاینه فنی تمامی خودروها تاکید کرد و گفت: معاینه فنی نیز برای ناوگان مسافربری بسیار مهم است و قبل از هر سفر باید مدارک مربوطه بررسی شود.

حدیفال با تاکید بر اینکه رانندگی در جاده با رانندگی در شهر یکی نیست، گفت: بنابراین افرادی که کمتر از یک سال سن دارند اجازه تردد در جاده را ندارند، همچنین رانندگان باید شرایط رانندگی در شب را رعایت کنند. .

وی در پاسخ به این سوال که پلیس چگونه با متخلف برخورد خواهد کرد، گفت: خودروی متخلف قطعا توقیف می شود.

وی بر لزوم استفاده از کمربند ایمنی برای تمامی سرنشینان خودرو اعم از خودرو و اتوبوس تاکید کرد و گفت: حتما باید از کمربند ایمنی استفاده شود.

هادیان فر درباره نقاط حادثه خیز جاده ها نیز گفت: در خصوص نقاط حادثه خیز با وزارت راه و راهداری ارتباط برقرار کرده ایم و برای ایمن سازی محدوده ای از این نقاط اقداماتی انجام داده ایم. همچنین. در حال حاضر حدود 200 نقطه حادثه خیز در جاده ترمیم شده است که امید است هر چه سریعتر نقاط باقیمانده نیز اصلاح شود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا