خانواده و جامعه

فعالیت حدود ۹۰۰۰ مرکز نیکوکاری در کشور/جذب ۴۶۰۰ میلیارد کمک مردمی

معاون مشارکت مردمی و توسعه کمیسیون امداد از فعال شدن 8 هزار و 830 مرکز خیریه در سراسر کشور خبر داد.

به گزارش patc، حبیب الله آسوده گفت: توسعه این مرکز نیکوکاری بر اساس سیاست امداد جهانی شورای امداد در حال انجام است.

وی فعالیت های مسجد محور و اجتماع محور را رویکرد کمیسیون امداد برای گسترش مراکز خیریه می داند و می افزاید: 4437 مرکز خیریه با محوریت مسجد و 4393 مرکز به عنوان اجتماعات یا ادارات، اتحادیه ها و … به جوامع هدف خدمات رسانی می کنند.

نماینده کمیته امداد مسئول توسعه مشارکت های مردمی بیان کرد: در سطح کشور 162 مرکز خیریه در دانشگاه ها، 250 مرکز در آموزش و پرورش و مدارس، 184 مرکز در اتحادیه ها و اصناف، 191 مرکز در حوزه های علمیه و 142 مرکز در هیئت های مذهبی وجود دارد.

آسوده با اشاره به راه اندازی مرکز خیریه اختصاصی خاطرنشان کرد: در حال حاضر 576 مرکز خیریه زکات، 472 مرکز خیریه اشتغال و کارآفرینی، 36 مرکز خیریه مسکن، 73 مرکز خیریه سلامت، 19 مرکز خیریه جهیزیه و ازدواج و 689 مرکز خیریه وجود دارد. و کار آموزشی کمیسیون امداد.

وی تاکید کرد: در 9 ماهه امسال مراکز خیریه سراسر کشور در مجموع 460 میلیون تومان کمک نقدی و غیرنقدی جذب و بین خانواده های بی بضاعت توزیع کرده اند.

معاون توسعه مشارکت های مردمی هیئت امداد به نقل از مخزن کمیته امداد گفت: این کمک ها علاوه بر مددجویان هیئت امداد به سایر خانواده های نیازمند نیز که توسط مرکز نیکوکاری شناسایی و حمایت می شوند ارائه شده است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا