عمومی

قاطبه جوانان پای انقلاب ایستاده اند – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، حجت الاسلام والمسلمین ناصر رفیعی بر حضرت معصومه(س)، مراسم یادبود شهید مدافع حرم حضرت امام خمینی (ره) چهارشنبه شب برگزار شد.س) وی بیان کرد: مقام شهدا و ایثارگران بسیار بالاست و خانواده های شهدا نباید برای شهادت فرزندان خود غمگین و اندوهگین شوند چرا که شهدا واقعا ارزشمند هستند. اکثر این مرگ است.

هیئت علمی موسسه مصطفی گفت: در واقعه پایان برخی از نیروهای امنیتی از جمله شهید المان آریوادی آنها تا سرحد مرگ شکنجه شدند که قابل توجه است.

وی با بیان اینکه بر اساس روایات و روایات، صبر جایی است که سختی پیش می آید، افزود: این یک شهادت است و وقتی برآورده شد باید خوشحال بود.

این کارشناس مذهبی افزود: همه امامان معصوم هستند.یک) آرزویشان شهادت در راه خداست.

وی گفت: یاسر و سمیه در آغاز اسلام اولین شهدای زن و مردی بودند که در راه حق در تاریخ اسلام به شهادت رسیدند و بسیاری از آنان جان خود را برای اسلام دادند.

وی گفت: شخصی نزد پیامبر آمد و از او خواست که معلم قرآن شود، پیامبر آنها را به 40 معلم معرفی کرد، همه دشمنان معلمان قرآن را سر بریدند که نشان می دهد اسلام به این راحتی ها نیست. گرفتن هنوز اینجا نیست

استاد دانشگاه ادامه داد: از انقلاب تاکنون بیش از 250 هزار شهید از دنیا رفته اند آره در عین حال تعداد روحانیون از سایر اقشار بیشتر است، همین حوزه علمیه رسالت قم 200 شهید روحانی تربیت کرده است و بسیاری از علمای بزرگ در محراب به شهادت رسیده اند.

وی بیان کرد: امروز هم شهدای دانش آموز را می توان در بین حافظان امنیت دید که موجب استحکام ملت و کشور می شود، باید بدانیم که این نظام سخت به دست می آید و به راحتی از دست می رود. این شهدا نظام است، بیمه کنید.»

رفیعی با اشاره به آیه 146 سوره آل عمران درباره شهدا می گوید: شهید خدا محوری است. آره و انگیزه آنها فقط حفظ کشور نیست، کسانی که برای خدا کار می کنند ماندگار خواهند بود.

شهدا هرگز تسلیم نمی شوند، به خود اجازه شک ندهند

هیئت علمی موسسه مصطفی وی افزود: شهید هیچ گاه ضعیف نیست و به خود اجازه نمی دهد به اندازه شهید مشکوک باشد. آریوادی وقتی از او خواستند که در زیر شکنجه از آرمان های خود دست بکشد، این کار را نکرد تا اینکه جان خود را از دست داد و این صحنه های شکنجه را که در تاریخ اسلام می دانست. آره ما آن را در شهادت دانشجوی جوان نمی بینیم.

این کارشناس مذهبی ادامه داد: این جوانان ما هستند و حتی در بین جوانان امروزی ممکن است عده ای به بیراهه کشیده شوند اما بیشتر آنها محکم پای انقلاب اسلامی ایستاده اند. آره.

این استاد دانشگاه گفت: در 22 آبان امسال میلیون ها نفر به خیابان ها ریختند و دشمن حماقت کرد که فکر می کرد با چند حرکت می تواند نظام را ساقط کند.

وی گفت: دشمن سال هاست که این آشوب ها را طراحی کرده است. کوچک مرگ این زن بهانه ای برای توطئه آنها شد و امنیت کشور را مختل کرد.

رفیعی با بیان اینکه بارها در کشور تجمعات اعتراضی برگزار شده است، افزود: گروه های مختلف برای پیگیری مطالبات خود بدون مشکل در کنار شورای اسلامی اعتراض کردند اما اعتراضات چیزی جز اغتشاش و قتل نیست.

هیئت علمی موسسه مصطفی وی گفت: باید بین معترضانی که با اغتشاشات همراهی نکردند و کسانی که در مسیر اغتشاش گام بر می دارند، تفاوت قائل شد.

وی گفت: دین بهایی دارد و مردم نباید فکر کنند که این مسیر را می توان بدون مشکل طی کرد، در طول تاریخ به پیامبر و امام معصوم(ع) اسلام توهین کرده و با آنها ناسازگاری کرده اند.

این کارشناس مذهبی افزود: دشمن با استفاده از فضای مجازی، جوانان را تحت تاثیر قرار می دهد تا اخبار کذب آنها را موثق کند و شبکه های ماهواره ای روزانه هزاران دروغ و دسیسه را در کشور پخش می کنند.

هنرمندان و ورزشکاران باید مراقب حرف هایشان باشند

وی افزود: هنرمندان، ورزشکاران و افراد تأثیرگذار در جامعه باید مراقب گفتار خود باشند.

رفیعی گفت: متأسفانه دشمن آنقدر تبلیغات سوء علیه کشور انجام داده که پیشرفت و دستاوردی در هر زمینه از جمله نظامی دیده نمی شود.

وی تاکید کرد: دولت باید بی ثباتی بازار را مهار کند و کارهای اساسی در حوزه اقتصادی معیشت مردم به خوبی انجام شود.

هیئت علمی موسسه مصطفی وی افزود: خانواده ها و جوانان باید از تبلیغات منفی دشمنان و مخالفان خارج شوند و حقیقت را ببینند، با متخلفان در هر جایگاهی باید برخورد شود.

دکمه بازگشت به بالا