حوادث و رویدادها

قتل وحشیانه زن جوان در خانه‌اش

آفتاب‌‌نیوز :

لیندمن دوست دخترش را در ماه می ۲۰۲۳ و ساعاتی پس از اینکه مونیک رابطه‌اش را با او به پایان رساند، در خانه‌اش در ملبورن به قتل رساند.

این مرد ۵۲ ساله در حمله‌ای وحشیانه و جنون آمیز، با ۶ چاقوی مختلف ۱۷ ضربه به بدن مونیک وارد کرده بود.

الیزابت هولینگورث، قاضی دادگاه عالی گفت: مشخص است که لیندمن تحت تاثیر خشم، حسادت و حس مالکیت به این جنایت دست زده است.

او خطاب به متهم گفت: شما کنترل خود را از دست ندادید، مشخص است که مصمم به کشتن لزاک بودید.

دختر نوجوان مونیک لزاک که در دادگاه با نام مستعار لیلی خطاب می‌شد، صبح روز ۳۰ ماه می‌از اتاق خواب خود صدای فریاد مادرش را شنید و پس از دویدن به سوی او، دید که لیندمن به او حمله کرده او را با چاقو زده و روی زمین می‌کشد.

لیلی تلاش کرد با لگد زدن به لیندمن جلوی او را بگیرد و دو بار هم چاقو را از دست او خارج کرد. اما هر بار لیندمن چاقوی دیگری را برداشته و به مونیک ضربه زده بود.

لیندمن در مجموع از ۶ چاقو استفاده کرد و به سر، گردن و سینه لزاک ضربه زد، در حالی که دو تا از این چاقو‌ها حین حمله شکسته شد. لیلی نیز در جریان این حمله ۵ ضربه خورد.

سپس لیندمن لزاک را روی زمین آشپزخانه رها کرد و به اتاق خواب رفت، یک تراکنش بانکی ۷۰ هزار دلاری انجام داد و سعی کرد با همسر سابقش تماس بگیرد.

در همین حال، لیلی که جسد خون آلود مادرش را در آغوش گرفته بود، با شماره سه صفر خدمات اضطراری تماس گرفت و اعلام کرد که قاتل هنوز در خانه است.

اما پس از رسیدن اورژانس و پلیس دیگر امکان احیای لزاک وجود نداشت.

پلیس لیندمن را در اتاق خواب پیدا کرد که خودش چاقویی را به سینه‌اش فرو کرده بود. او به افسران پلیس گفت که نمی‌خواهد زنده بماند و لزاک زندگی او را نابود کرده است.

قاضی هولینگورث در جلسه دادگاه گفت که اقدامات او به ویژه پس از اقدام به قتل، کاملا حساب شده بوده است.

وی خطاب به لیندمن افزود: اقدامات شما نشان می‌دهد که نگران وضعیت مالی خودتان یا فرزندان‌تان بوده‌اید نه نگران سلامتی لزاک، لیلی یا اعضای خانواده آنها.

قاضی هنگامی که در مورد واکنش لیلی صحبت می‌کرد، احساساتی شد و به لیندمن گفت خوش‌شانس بودی که این دختر را به طور جدی زخمی نکرده‌ای.

هولینگورث همچنین تاکید کرد که اقدام لیلی برای نجات جان مادرش فوق‌العاده شجاعانه بوده است.

وی افزود: امیدوارم وقتی لیلی بزرگ شود، درک کند که هیچ کاری برای نجات مادرش از دست او برنمی‌آمده است.

این قاضی دادگاه عالی گفت: قتل همسر یا شریک زندگی، شکلی افراطی از خشونت خانگی است و جرم لیندمن با توجه به این واقعیت که لیلی، برادر دوقلویش و مادر لزاک همگی آنجا حضور داشتند، شدت بیشتری دارد.

قاضی اعلام کرد به این نتیجه رسیده که لیندمن به هیچ وجه به صورت واقعی بابت اعمال خود پشیمان نیست و همچنان به جای اینکه مسوولیت بپذیرد، لزاک را مقصر می‌داند.

او، اما تایید کرد که لیندمن در مراحل اولیه به جرم خود اعتراف کرده و احتمال اصلاح او در طول دوران محکومیت وجود دارد.

قاضی، لیندمن را به ۳۱ سال زندان با امکان آزادی مشروط پس از ۲۵ سال محکوم کرد.

در جریان صدور حکم لیندمن هیچ گونه احساساتی از خود بروز نداد./فرتاک نیوز

دکمه بازگشت به بالا