عمومی

قرآن کتاب هدایت است/ تاکید بر مهربانی و احسان به پدر و مادر – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

حجت الاسلام سیداحمدرضا شاهرخی دوشنبه شب در همایش تفسیر قرآن با بیان اینکه تاکید بر هدایت قرآنی و آنچه باعث لذت کمتر آن می شود، مشکل ظلم است، گفت: ظلم یکی از عوامل توفیق هدایت است. از مردم به گزارش خبرنگار آنلاین.

وی با اشاره به اینکه بزرگترین ظلم شرک به خداست که ظلم بزرگی است، می گوید: در آیه 12 قرآن «وَلَقَدْ آتنا لاگمن الْحِکْمَةَ أَنِ با تشکر بلبله بلا بله 2 و من یَشْکُرْ فَإِنَّما یَشْکُرُ لِنَفْسِهِو من وارد کردن لذت اللّه غَنِیٌّ حَمِیدٌ تأکید کنید که شکر خدا را شکر کنید. هر کس خدا را شکر کند، این شکر به نفع خودش است، زیرا شکر خدا نعمت های الهی را ادامه می دهد، خداوند. شکرگزاری مستلزم شکرگزاری شما نیست، بلکه این شکر نعمت های الهی را حفظ می کند و ثواب شکرگزاری خداوند را دنبال می کند. قدرشناسی هم آثار مادی دارد و هم آثار متعالی و ناسپاسی هم آثار مادی و هم آثار متعالی دارد.

نماینده ولی فقیه لرستان گفت: خداوندی که بی نیاز است، خالق آسمان و زمین، محتاج شکر ما نیست، محتاج است.

حجت الاسلام شاهرخی با تاکید بر عبادت و بندگی به عنوان راهی که خداوند ما را به سر منزل مقصود، رشد، کمال و بهره مندی از ابدیت و نعمت های ابدی برساند، گفت: «لقمان» در این قرآن به فرزندش تأکید کرد: آه تو شرک فرزندم تمرکز برچون شرک ظلمی بزرگ است و خدای خالق آسمان و زمین مالک همه ماست، شرک و کفر ظلم بزرگی است.

وی با اشاره به آیات 14 و 15 سوره لقمان گفت: در این آیات توصیه می شود به پدر و مادر احترام بگذارد، حقوق والدین را نادیده نگیرد و تشکر از پدر و مادر را فراموش نکند.

نماینده ولی فقیه لرستان با بیان اینکه در روایات فراوانی بر این اتفاق تاکید شده است، ادامه داد: دیدن با مهربانی پدر و مادر ثواب حج دارد، رضایت والدین رضایت خداوند است و لطف به پدر و مادر موجب طول عمر می شود. نباید نامیده شود والدین پر سر و صدا هستند و نباید جلوی آنها راه بروند.

دکمه بازگشت به بالا