بین الملل

قلب دفاع سپاهان آسیب‌پذیر است/ بازی احساسی پرسپولیس بی‌مجازات نمی‌ماند

چارلهابی با آنا صحبت می کند

سرمربی سابق سپاهان گفت: اگر پرسپولیس بازی احساسی مثل تراکتور را بیاورد مقابل سپاهان مجازات می شود.

حسین چلخابی در گفت وگو با خبرنگاران گروه ورزشی خبرگزاری آنا، پیش از دیدار مقابل پرسپولیس در هفته هشتم سوپرلیگ ایران، درباره وضعیت سپاهان در این فصل گفت: خوزه مورائس زمان زیادی با بازیکنان سپاهان نداشت. اما زردپوشان با وجود کسب نتیجه قابل قبول تا پایان هفته هفتم، جزو مدعیان عنوان قهرمانی هستند. سرمربی پرتغالی هنوز نتوانسته ترکیب ایده آلی را پیدا کند و برای مدیریت بهتر شرایط به زمان بیشتری نیاز دارد. در بازی دیروز مقابل هوادار تیم بهتر هوادار بود اما سپاهان توانست پیروز شود و البته منتظر بازی های جذاب تری از مورائیس نیز هستیم.

انتقادات وی از مشکلات سپاهان حل نشده است و می گوید: ضعف سپاهان هسته دفاعی این تیم است که نشان داده بسیار شکننده است و این مشکل دردسرساز خواهد شد. فاصله خط دفاع، مرکز و حمله سپاهان همچنان زیاد است و مهاجمان پر نیستند. از طرفی زادبوشان اصفهان هم تیمی نیست که به حریف دستور بدهد بعد از برتری به دفاع روی آورده و روی ضدحمله تمرکز کند. این ویژگی برای تیمی که می خواهد در بازی قهرمانی بماند اصلا بد نیست، زیرا پس از مدتی رقبا از نحوه بازی یاد می گیرند و از روش موجود در بازی برای مقابله با آن استفاده می کنند.

در بازی قرمز تهران و زرد اصفهان، احتمال برد کدام تیم با توجه به بازیکنان تیم مقابل در فصل گذشته بیشتر است: پرسپولیس مقابل سپاهان، می‌گوید حساسیت بازی هان سرمربی سابق سپاهان خیلی زیاد است. در چنین بازی‌ای، یک تیمی که تمرکز بیشتری روی بازی دارد، شانس بیشتری برای برنده شدن دارد. پرسپولیس آخرین بازی خود را در حالی باخت که سپاهان پیروز شد اما این نتایج ملاک اصلی پیروزی نخواهد بود. در روز بازی، تیم هایی که منطقی بازی می کنند شانس بسیار بیشتری برای کسب سه امتیاز دارند، در حالی که تیم هایی که احساساتی بازی می کنند مجازات خواهند شد. به نظرم پرسپولیس به خاطر یک بازی احساسی بازی مقابل تراکتور را باخت و اگر اینطور با پرسپولیس بازی می کرد باز هم مجازات می شد. دانیال اسماعیلی فر، گیورگی ولیسیانی و سروش رفیعی از سپاهان راهی پرسپولیس شده اند و رامین رضاییان پس از جدایی از پرسپولیس به سپاهان پیوست. شهریار مغانلو و فرشاد احمدزاده که در پرسپولیس بازی می کردند با پیراهن سپاهان در زمین حاضر شدند. این امر جذابیت بازی را افزایش می دهد و بازیکنان هدفمندتر در این گونه بازی ها تاثیر بیشتری خواهند داشت.

چرخابی درباره اینکه ذوب آهن در این فصل از 7 بازی 6 برد اما فقط یک برد داشته است: شرایط سبزپوشان در اصفهان مصداق بارز این است که چقدر پول می دهید، خورده می شوید. باشگاه ذوب آهن خرج چندانی نمی کند و با اختصاص بودجه کمی به تیم فوتبال خود نباید خیلی خوب عمل کند. مهدی تارتار توانایی خود را به عنوان یک مربی خوب ثابت کرده است اما با کیفیت تیمش تک رقمی ماندن در رده بندی عملکرد قابل احترام است. هرکس از سپاهان توقعی دارد نباید از سپاهان توقعی داشته باشد.

انتهای پیام/4048/

دکمه بازگشت به بالا