حوادث و رویدادها

لازم است در طرح امدادونجات تهران بازنگری شود/ امکان امدادرسانی زمینی در شرایط بحران نیست

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با بیان اینکه در صورت بروز حادثه ای مانند زلزله تهران امکان امداد و نجات زمینی وجود ندارد، گفت: بازنگری در طرح امداد و نجات و تقویت ناوگان آن ضروری است.

به گزارش patc، «محمدحسن نامی» عصر امروز در دومین جلسه ستاد مدیریت بحران کلانشهر تهران، شهردار تهران، رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران تهران و اعضای شهر تهران حضور داشتند. ستاد مدیریت بحران کلانشهر: کشور قدرتمندی در دنیاست، همه چیز به پول بستگی ندارد، استقلال امر مهمی است که جمهوری اسلامی ایران دارد.

وی درباره موضوع جلسه امروز گفت: تهران به عنوان یک کلان شهر جهانی نیازمند مدیریت همه جانبه است. در آینده به سمت مدیریت جامع شهری خواهیم رفت که شهردار بتواند شهر را به صورت همه جانبه مدیریت کند.

وی به موضوع اخطارهای تلفن همراه اشاره کرد و ادامه داد: شاید در خیابان ها، محله ها یا شهرها نیاز به اخطار داشته باشیم. کارآمدتر.

نامی افزود: لازم است این یکی از کارهایی است که در دستور کار ما قرار دارد و بتوانیم به موقع اخطار بدهیم، شاید در آینده اگر بتوان زودتر زلزله ها را پیش بینی کرد، بتوان از سامانه بهتر استفاده کرد.

او افزود: «این کار حتی می‌تواند خارج از پیامک تلفن همراه نیز انجام شود.

نامی به موضوع شبکه های آب های سطحی شهر تهران نیز اشاره کرد و ابراز امیدواری کرد که بتوان این موضوع را در حوزه های آبخیزداری و آبخوان داری مورد توجه قرار داد.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور افزود: در این زمینه می توان از طریق احداث مخازن زیرزمینی و سدهای زیرزمینی اقدام کرد.این موضوع در مورد فرونشست نیز صدق می کند.

وی افزود: موضوع دیگر گسل های فعال و نیمه فعال است که ما باید حد و مرز آن گسل ها را مشخص کنیم، محدوده آن ها را مشخص کنیم و برای آن ها حد و مرز تعیین کنیم.

نامی با اشاره به تحرک هوایی تهران کرافت گفت: در صورت وقوع حادثه در تهران امدادرسانی در زمین غیرممکن است، فقط باید ناوگان را برای امداد هوایی تقویت کنیم. همچنین می توانیم در مناطق خاصی از ناوگان خودرو استفاده کنیم.

وی افزود: آیا استان های خاصی در تهران در صورت وقوع حادثه می توانند در زمین اقدام کنند؟ باید برنامه های امداد و نجات به ویژه هلال احمر را بررسی کنیم و ناوگان را تقویت کنیم و امداد بالگردی را انجام دهیم.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا