خانواده و جامعه

لزوم بهره گیری از ظرفیت‌های دیپلماسی شهری در جهت رونق اقتصاد شهری

سخنگوی شهرداری تهران با اشاره به برگزاری نمایشگاه خواهرخوانده و ظرفیت مدیریت شهری در تیرماه، بر لزوم استفاده از ظرفیت دیپلماتیک شهر برای رونق اقتصاد شهر تاکید کرد.

به گزارش patc، عبدالمطهر محمدخانی در نشست امروز (چهارشنبه) نمایشگاه شهرهای خواهرخوانده و توانمندی مدیریت شهری، اظهار کرد: این نمایشگاه که از 21 تا 27 تیرماه در پارک گفتگو برگزار می شود، اولویت اقتصاد شهرستان از جمله جذب سرمایه گذاری و صادرات فناوری و خدمات مهندسی است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر در حال ارائه پیشنهادهایی در زمینه استفاده از توانمندی های فناوری شهر تهران و حتی راه اندازی فروشگاه های شهروندی به پیشنهاد شهرهای همجوار هستیم. به دنبال تقویت اقتصاد تعامل، به ویژه با شهرهای خواهرخوانده برای جذب سرمایه.

محمدخانی ادامه داد: در بخشی دیگر از این نمایشگاه از اسناد تاریخی شهر و شهرداری تهران رونمایی می شود که بخش های مهمی از این اسناد برای اولین بار رونمایی می شود همچنین در بخشی دیگر از نمایشگاه شهرداری تهران رونمایی می شود. مدیران و خارج از مجموعه یک گروه اختصاصی از افراد.» در صورت تمایل جلسه گروهی تشکیل می شود و پس از نهایی شدن فهرست گروه می توان ثبت نام کرد.

سخنگوی دولت تهران با اعلام اینکه از شهرداران یا مدیران، نمایندگان و سفرای 17 شهر خواهرخوانده تهران برای شرکت در این نمایشگاه دعوت شده است، افزود: غرفه های مربوطه برای استفاده سفارتخانه ها در اختیار خواهرشهرستان ها قرار می گیرد. کلانشهر ملی خواهد بود در این نمایشگاه غرفه ای وجود دارد.

وی تاکید کرد: هدف از برگزاری این نمایشگاه این است که نخبگان، اصحاب رسانه، تصمیم گیران و تصمیم گیران بگویند که چه اقداماتی انجام شده و چه اقداماتی در دستور کار قرار گرفته است. بدون شک یکی از اقدامات موثر برای افزایش درآمد شهرداری، برگزاری همزمان همین نمایشگاه و همایش بین المللی فرصت های سرمایه گذاری در تهران خواهد بود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا