بین الملل

لیگ برتر فوتبال/ استقلال به دنبال شکستن طلسم نساجی/ پرسپولیس صدر را پس نمی‌دهد

به گزارش خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری آنا، هفته ششم لیگ برتر امروز برگزار می شود و تیمی که عنوان قهرمانی را کسب کند به مصاف حریفانی می رود و برای کسب جایگاه بهتر تلاش می کند. پس از بازی های این هفته، بازی های تدارکاتی تیم ملی در فیفادی به حالت تعلیق در می آید.

تراکتور تبریز – صنایع نفت آبادان

سرخ پوشان تبریزی هفته گذشته اولین پیروزی فصل خود را کسب کردند و با 5 امتیاز در رده نهم باقی ماندند. قربان بردیف باید در این بازی خانگی پیروز شود تا تراکتور را در جمع مدعیان قرار دهد. در مقابل صنعت نفت آبادان با چهار امتیاز در رده چهاردهم قرار دارد و شرایط جالبی نیست. اولین حضور پرکاس به عنوان سرمربی لیگ برتری تا اینجای کار برای صنعت نفت جالب نبوده و در بازی امروز قطعا هدف تیم نفت پیروزی در بازی های خارج از خانه برای خروج از بحران است.

سپاهان – آلومینیوم اراک

زر پوشان اصفهان بدون برد در سه بازی اخیر خود با هشت امتیاز چهارم است. خوزه مورائس برای اینکه نشان دهد دو برد ابتدای فصل تصادفی نیست، می خواهد شاگردانش در این هفته پیروز شوند و باید منتظر عملکرد متفاوت سپاهان باشیم. آلومینیوم با 4 امتیاز در رده پانزدهم قرار گرفت و در صورت عدم بهبود با افت بیشتری مواجه خواهد شد. سید مهدی رحمتی باید مهارت های مربیگری خود را نشان دهد تا نمایندگان اراک از بحران خارج شوند.

پیکان تهران – گلغر سیرجان

این دیدار برای هر دو تیم اهمیت ویژه ای دارد زیرا هر دو در بازی قهرمانی هستند. پیکان با هشت امتیاز هفتم و گل گهر با 9 امتیاز دوم است. این دیدار 6 امتیازی است و تیم برنده جایگاه بهتری در جدول رده بندی خواهد داشت. مجتبی حسینی پس از کسب یک امتیاز از استقلال به فکر یک دور خوب مقابل شاگردان موفق امیر قلعه نویی است.

استقلال – نساجی مازندران

مدافع عنوان قهرمانی در دو هفته اخیر بسته نشده و با 8 امتیاز در رده ششم جدول رده بندی قرار دارد. آبی ها هفته گذشته پیکان را شکست ندادند و برخی از هواداران شعار “شوق ندارم” را سر دادند و به ریکاردو سابینتو اجازه دادند که تیمش نمی تواند از بازی قهرمانی دور بماند. سرمربی استقلال معتقد است اشتباه داوری باعث شد تا آنها در وضعیت بهتری قرار نگیرند، موضوعی که قضاوت بازی امروز را برای داوران سخت کرد. نساجی هفته گذشته اولین برد فصل خود را کسب کرد و با شش امتیاز هشتم شد و به دنبال شکست مجدد استقلال بود. آنها فصل گذشته در ورزشگاه آزادی در چارچوب لیگ برتر و جام حذفی مغلوب استقلال نشدند و این بار نوبت به حمید مطهری رسید که به عنوان سرمربی استقلال گلزنی کند.

مس کرمان – آهن‌آهن اصفهان

نماینده کرمان با چهار امتیاز سیزدهم است و فالزاد حسین هانی در خانه تلاش می کند تا شاگردانش را بیرون بیاورد. ذوب آهن مقابل مهدی تارتار که تیمش در این فصل 5 بار مساوی کرده و با 5 امتیاز در رده دهم قرار دارد، به دنبال اولین پیروزی خارج از خانه خواهد بود.

ملوان بندرانزلی – فولاد خوزستان

قوي سپيد انزلي در شرايط بدي قرار گرفت و با 2 امتياز در رده آخر قرار گرفت. اگر مازیارزال نتواند تیم را از مسیر شکست خارج کند، به زودی اخراج خواهد شد و ملوین بازی های سخت تری را برای جلوگیری از سقوط در پیش دارد. جواد نکونام به حضورش در تیم ملی و دستیار کارلوس کی روش اعتراض کرد که با 9 امتیاز فولاد خوزستان را در رده سوم قرار داد و با یک برد خارج از خانه سعی می کند سرخپوشان خوزستانی را در بالای جدول نگه دارد.

نفت مسجد سلیمان – پرسپولیس

رضا مهاجری با نماینده مسجد سلیمان هشت امتیاز دارد تا این تیم در رده پنجم جدول رده بندی قرار گیرد. نفت در خانه خود به دنبال کسب امتیاز از قهرمان لیگ برتر پنج بار متوالی است و مطمئنا تمام تلاش خود را می کند تا اتفاق بزرگی در این فصل رقم بخورد. پرسپولیس با 11 امتیاز در صدر جدول قرار دارد و به دنبال کسب یک برد دیگر خارج از خانه در این بازی است. یحیی گل محمدی ترکیب قدرتمندی دارد و با آمادگی خوبی که بازیکنانش در دیدارهای اخیر از خود نشان داده اند، مطمئناً دستان برنده خانه نفت را در اختیار دارد.

مس رفسنجان – هوادار تهران

دو تیم هر کدام 5 امتیاز دارند با این تفاوت که متز در این فصل نه برد و نه شکستی را تجربه کرده و فقط به یک تساوی بسنده کرده است، اما هواداران قبلا هم به خاطر یک برد و یک باخت هر دو را باخته اند و هم دو تساوی این را. فصل به 5 امتیاز رسیده است. برای پیروزی در خانه باید محمد ربیعی بهتر آراسته شود و ساکت الهامی نیز در تلاش است تا از شکست خارج از خانه جلوگیری کند. دیدار تیم های یازدهم و دوازدهم برای جذابیت بیشتر لیگ برتر نیاز به یک برنده دارد.

برنامه و لیست داوران هفته ششم به شرح زیر است:

شنبه 19 سپتامبر 1401

تراکتور – 17:00 صنعت نفت آبادان
داوران: پیام حیدری، محمدجواد مداح، فرهاد فرهادپور، فرهاد امینی
استاد راهنما: اکبر بخشی زاد

پیکان – گلغر سیرجان 17:30
داوران: حسین زیاری، مهدی صفی، دانیال بسند، مهداد کوسروی
تهیه کننده اجرایی: ماوسون گهرانی

سپاهان – آلومینیوم اراک 17:30
داوران: سود وفاپیشه، امیررضا آشور ماهانی، احد سلطانی، عباس راکی
استاد راهنما: هادیر شکور

استقلال – نساجی مازندران 17:30
داوران: یاسر همرنگ، محمد عطایی، علی اکبر نوری، سعید رحیمی مقدم
استاد راهنما: رضا سخنان

مس کرمان – ذوب آهن اصفهان 19:00
داوران: حمید حاج مالک، عسکر محمدی، اسماعیل احمدی، سید حسین حسینی
استاد راهنما: ابوطالب طاهریان

ملوان بندرانزلی – فولاد خوزستان 19:00
داوران: امیر سامان سلطانی، ایوب غلام زاده، رحیم حاجیلو، محمدحسین ترابیان
استاد راهنما: حسین نجاتی

مس رفسنجان – هوادر تهران 20:00
داوران: ایمان کاهیش، سید محمد هاشمی نسب، حامد صفایی، احمد محمدی.
استاد راهنما: اسماعیل سفیری

نفت مسجد سلیمان – پرسپولیس 20:00
داوران: سیدرضا مهدوی، حمیدرضا افشون، علیرضا مرادی، امیر ایار
استاد راهنما: بهرام مهرپیما

انتهای پیام/4048/

دکمه بازگشت به بالا