فرهنگ و هنر

ماجرای دفاع شهید علی‌وردی از مقدسات اهل سنت چه بود؟

patc/گلستان پدر شهید آرمان علیوالدی با بیان خاطره ای از فرزندش در دفاع از مقدسات اهل سنت گفت: منش و کردار آرمان فراتر از سال های عمرش بود.

عزت الله علی وردی پدر شهید آرمان علیوردی جمعه شب 20 آذرماه در مراسم بزرگداشت «پایان زندگی برای ایران» در گرگان در اجلاسیه شهدای ایمنی اظهار داشت: فرزندم در تمام عمرش فردی مخلص و دلسوز بوده است. هیچ مقداری برای توصیف ویژگی های خوب او کافی نیست.

وی با بیان اینکه فرزند شهیدم از دوران کودکی به جهاد مشغول بوده است، افزود: فعالیت او در جهاد، کمک به مردم در حوادث مختلف مانند سیل و زلزله است. از 17 سالگی شروع به حضور در فعالیت های جهادی کرد. سن..

پدر شهید آرمان علیوادی با ذکر خاطره ای از شهید آرمان علیودی مدافع اهل سنت، تصریح کرد: روزی فرزند شهیدم و دوستش از محلی عبور کردند که یکی از اهالی روستا به اهل سنت توهین کرد و آرمان بلافاصله وارد شد بعد از اتمام گفت تحت هیچ شرایطی حق توهین به اهل سنت را ندارید، حضرت آقا فرمودند هتک حرمت اهل سنت درست نیست، آنقدر با طرف مقابل صحبت کرد و در نهایت ایشان را متقاعد کرد که به اهل سنت توهین نکند. دیگر وجود دارد.

علیودی با بیان اینکه آرمان در کنار سایر فعالیت ها در عرصه علمی نیز فعال است، یادآور شد: شاگردان پسرم هم شیعه و هم سنی هستند، آرمان ویژگی ها و کارکردهای زیادی دارد، خداحافظی کردم، نمی توانم بگویم شخصیت آرمان و رفتار او فراتر از سال های اوست.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا