عمومی

مالیات بر اصل قیمت طلا از ۱۳ دی ماه حذف می‌شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی patc،
اتاق بازرگانی ایران جزئیات اجرای قانون جدید مالیات بر ارزش افزوده را اعلام کرد. از جمله نحوه خرید «طلا، جواهرات و پلاتین». این قانون در بهار 1400 به تصویب مجلس رسید و در 22 تیر 1400 اجرای آن را ابلاغ کرد و قرار است در 22 دی ماه اجرا شود.

به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران، «سید نظام الدین موسوی» شامگاه یکشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اطلاعیه این اتحادیه گفت: در اوایل سال جاری کنفرانس شورای اسلامی مفاد این قانون را بازنگری کرد که شامل تغییرات مهمی است. از جمله امکان ارائه امکانات قانون شرکت های کاغذی را به رسمیت می شناسد و معاملات حضوری را اعلام می کند که ثبت معاملات در سامانه مودیان اجباری خواهد بود که گام بزرگی در شفافیت مالیاتی در این حوزه است.

سخنگوی هیأت رئیسه کنفرانس شورای اسلامی درباره تغییرات مالیاتی طلا در گذشته گفت: در حال حاضر برای خریدار طلا، جواهرات یا پلاتین 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده پرداختی شامل وزن می شود. به عبارت دیگر، هر چه شمش خریده سنگین‌تر باشد، مالیات آن بیشتر می‌شود.

وی در خصوص قانون جدید که از 13 دی ماه اجرا می شود، گفت: بر اساس قانون وزن این کالاها مشمول مالیات نمی شود و خریداران فقط باید 9 درصد مالیات دستمزد ساختمانی، حق الامتیاز و سود را بپردازند.فروشندگان. پروژه کاهش یافته است.

موسوی با بیان اینکه شرایط فروش اعتباری در وصول مالیات گنجانده شده است، گفت: بر اساس قانون جدید مالیات بر ارزش افزوده، پس از اینکه پیمانکاران و فعالان اقتصادی که در فروش اعتباری با مشتریان همکاری می کنند، روش های دریافت تراکنش خود را در سامانه مودیان ثبت کردند، این امکان وجود دارد. برای پرداخت مالیات تراکنش پس از دریافت اقساط مشتری که هنوز انجام نشده است.

نماینده مردم تهران از استفاده ممیزان برای جایگزینی سامانه محاسبه و دریافت مالیات مودیان خبر داد و گفت: با اجرای قانون جدید مالیات بر ارزش افزوده، رویه های مالیاتی راحت تر و عادلانه تر می شود، زیرا یکی از مشکلات فعلی اتخاذ مالیات است. ، اما با معرفی قانون جدید، سیستم محوری جایگزین نقطه محوری می شود.

سخنگوی هیئت رئیسه کنفرانس شورای اسلامی در خصوص حمایت قانون از تولید داخلی خاطرنشان کرد: در قانون جدید مالیات بر ارزش افزوده، کالاهای تولید داخل توسط کالاهای وارداتی و خارجی حمایت می شوند و کالاهای وارداتی مشابه کالاهای داخلی و خارجی هستند. می توان محصولات داخلی را تامین کرد.با توجه به تقاضای بازار، نرخ مالیات بر ارزش افزوده استاندارد 9 درصد است.

دکمه بازگشت به بالا