عمومی

مانور دورمیزی زلزله! آیا می‌فهمید مدیریت بحران یعنی‌چه؟

من یادداشتی در مورد انتقاد نوشتم استانهای پیشرو و استانهای خاص مربوط به مدیریت زلزله ؛ من قبلاً انتقادات زیادی راجع به این طرز تفکر و سازماندهی نوشتم: نگرانی در مورد زلزله تهران و بدترین سیاست های مدیریت بحران

امروز متوجه شدم که سازمان مدیریت بحران تهران در حال آماده سازی برای انجام یک عملیات مجازی در شرق تهران است. مدیران بحران از 9 استان کشور در چند روز گذشته حضور دارند و امیدوارند که دو روز آخر فوریه و اول روز 2 مارس. زلزله ای در تهران رخ داد و 30 نفر لغو شدند. پروردگار خدای جهان لغو شده را ستایش کنید! شگفت زده شدم!
این روزها کرونا ویروس ویرانگر کرونا انگلیسی را ویران کرد که خود یک بحران بزرگ محسوب می شود! از 10 تا 20 نفر از 9 استان “از نظر جسمی” اقدامات بی معنا و مشكلی را انجام دادند (لطفاً به توضیحات قبلی مراجعه كنید) ، از راه دور یا خالی ، آنها در حوزه مدیریت بحران هستند كارمندان و كارشناسان چند روزی در آنجا ماندند!
این همچنین دارای یک سطح عملکرد تلفن همراه است ، یعنی ، سطح عملکرد میز گرد! بعد از صبحانه ، پس از گوش دادن به سخنان و آمادگی های مدیران ، این استعدادها به دو مکان مشخص آمدند و گفتند ، حالا! (علی رغم اینکه نمی توانیم در تهران در یک زلزله واقعی سفر کنیم!)

وای ، گروه بحران تهران می خواست یک اتفاق باورنکردنی رخ دهد ، این سازمان باید تهران را در مواقع بحرانی مدیریت می کرد!
در یادداشت های قبلی خود ، من به طور جزئی به ماهیت ساختگی و واهی این موضوعات اشاره کردم ، اما چه کسی چنین اقداماتی را مجاز و مجاز می داند. چه نوع عقل نیمه مشترک ، چند روز کارشناسان مدیریت بحران را برای شرکت در رزمایش غیر واقعی تهران نجات می دهد؟

این س onlyال فقط نشان می دهد که یک یا چند نفر زلزله را نمی فهمند ، اما آنها در حال نوشتن طرحی برای زلزله تهران هستند! اگر همزمان زلزله ای در این 9 استان رخ دهد (این ماهیت زمین لرزه است) و الله اکبر سقوط کند ، چه کسی باید به این استان ها خدمت کند؟ استان پیستاز تهران یعنی اصفهان! اصفهان باید بین خودش ، استان همسایه یا تهران چه کار کند؟ مردم ، چگونه می توانم بگویم که این ایده اساساً اشتباه است ، نه تنها اشتباه ، بلکه مخرب است! آیا فکر می کنیم همه چیز خیلی ساده است؟ یک شبه ما مدیر بحران شدیم و مدیریت 14 میلیون کلانشهر را به دست گرفتیم!
به نظر می رسد که این برنامه ها در تاریخ 3 مارس برای سه منطقه باقیمانده تهران و سایر استانهای خاص و همچنین تعداد زیادی از عوامل ضد بحران در استان سازماندهی خواهد شد! خدای متعال چه بگویم ، چه مقدار بگویم ، یا به کی بگویم؟ ما حتی نمی فهمیم که زلزله چیست و مدیریت بحران زلزله به چه معناست؟

بالاترین مقامات دولتی و مقامات نظامی باید مستقیماً مداخله کرده و در زلزله تهران شرکت کنند. لطفاً خدای من ، فقط این نوع درد را تحمل می کنم. سی سال است که می گویم همه این امکانات باید جمع شود. طرح مدیریت کلانشهرهای تهران ، به نظر من ، فقط خداوند مانع آن شد تا از بروز بحران دیگری جلوگیری کند!
امام (علیه السلام) اوقات نباید مومنان ، مسلمانان و مردم را نجات دهد ، او به شما دستور می دهد که این چیزها را جمع کنید! به قول معلمی مثل من ، من سی سال است که در مورد مدیریت بحران زلزله صحبت می کنم ، می نویسم و ​​داد می زنم.

* استاد برجسته مهندسی سازه ، مدیریت زلزله و بحران در کشور و بنیانگذار مقاومت و مدیریت بحران

دکمه بازگشت به بالا