عمومی

ماه رمضان فرصتی برای تحول در زندگی فردی و اجتماعی انسان – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین ، حجت الاسلام سید احمدرضا شاهرخی چهارشنبه شب در جلسه تفسیر قرآن با بیان اینکه ظلم از جمله مواردی است که انسان را هدایت نمی کند، گفت: از مصادیق ظلم می توان به تجاوز اشاره کرد. حقوق دیگران و بی احترامی به حقوق. مردم و … بیانیه: بله مردم این یک سوال گسترده است که طیف گسترده ای را در بر می گیرد و مجازات های آن نیز بر اساس سطح آسیبی است که آنها متحمل شده اند.

وی حفظ آبروی دیگران، دوری از غیبت، دوری از دروغ گفتن، پرهیز از افشای اسرار دیگران و… را از جمله مصادیق حق عنوان کرد. مردم مردم ممکن است در مخفی کاری اشتباه کنند و ما حق نداریم آنها را افشا کنیم و در فضای مجازی بنویسیم که اینها ممنوع است.

نماینده ولی فقیه لرستان با تاکید بر اینکه گاهی موضوع جنبه اجتماعی دارد که از سوی سازمان های متولی پیگیری می شود اما در کوچه و بازار خود را افشا نکنیم، اضافه کرد: مردم این ظلم است.

حجت‌الاسلام شاهرخی تأکید می‌کند که حق با او بود مردم این بحث وسیعی است، نپرداختن زکات، خمس، روزه از جمله مصادیق صحیح بدیهی است مردم حق خداست، گفت: بدحجابی چون حکم خداست حق خداست و چون بدحجابی آثار منفی دارد و خانواده ها را متضرر می کند عواقب و موارد بسیاری دارد حقوق. مردم آره.

گفت: ارزان فروشی درست است. مردم بله، کم کاری، به خصوص اگر جنبه اجتماعی داشته باشد، هست مردم رشوه، ظلم و استحقاق است مردم آری امام حسین(ع)ه) شب عاشورا به اصحاب خود گفت که هر کدام راست می گفتید مردم او خود را بر عهده خواهد گرفت تا نشان دهد و بفهمد که حتی کشته شدن در راه خدا مساوی با حقیقت است. مردم بدون قدرت مردم تمیز نیست، درست است؟ مردم گاهی ممکن است مالی باشد، گاهی ممکن است از ظلم و ستم، اشک از چشمان کسی جاری شود.

نماینده ولی فقیه لرستان با تاکید بر حقوق مردم ممکن است چی مظلومی که از ذوب بیرون آمد: از این حیث در روایت معصوم از حق اطاعت کنید. مردم با توجه به این همه توجه امام باقر (ه) وی گفت: قطره ای از خون شهید می تواند تمام گناهان او را بشوید مگر دینی که به گردنش آویخته است و این دین باید جبران شود و پیامبر گرامی اسلام نیز فرمود: حق با کیست. مردم شهید باشد یا نباشد بر دروازه های بهشت ​​می ایستد حتی اگر آن دین یهودی باشد.

حجت الاسلام شاهرخی ادامه داد: حتی اگر کسی از کسی وام بگیرد و قصد بازپرداخت وام را داشته باشد این مصداق ظلم و استحقاق است. مردم بله امام علی(ع)ه) گفت: اگر زمین را به من بدهی، نه پوست را جوی من این کار را نمی کنم امام سده) همچنین فرمود: هیچ عبادتی بالاتر از ادای حق مؤمن نیست. مردم ناخواسته فرشتگان را از دست نمی دهند. روی پل ثلاث، مکانی عالی به نام موساد است و هیچ خدمتکاری از آنجا نمی آید. مظلوم می رود، با ظلم از برادر ایمانش چیزی می گیرد و خداوند روز قیامت غذای او را می سوزاند.

وی در ادامه با بیان اینکه در فرهنگ فکری اسلامی چیزی به نام «نفی ظلم» وجود دارد، خاطرنشان کرد: در زندگی انسان نباید ظلم آشکاری وجود داشته باشد، اما اگر ظلمی کرد و آن را نداند، باید «ظلم را رد کند» و مقدار مشخصی بیرون بمانید بگذار ظلم را به خاطر نیات مستحقین و کسانی که ممکن است به او بدی کرده اند برطرف کند.

نماینده ولی فقیه لرستان تاکید کرد: در ماه مبارک رمضان همه ما نیازمند نگاهی به گذشته و زندگی فردی و اجتماعی خود هستیم و اگر همه به حقوق یکدیگر احترام بگذاریم جامعه از بسیاری از آسیب ها مصون می ماند.

دکمه بازگشت به بالا