ورزشی

مجمع عمومی تیراندازی| مخالفت با استعفای عضو هیئت رئیسه فدراسیون

مجمع عمومی تیراندازی| مخالفت با استعفای عضو هیئت رئیسه فدراسیون

با استعفای عضو هیئت رئیسه فدراسیون تیراندازی مخالفت شد.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری علم و فناوری آنا،  مجمع عمومی و سالیانه فدراسیون تیراندازی بعدازظهر امروز در ساختمان این فدراسیون واقع در مجموعه ورزشی آزادی تهران برگزار شد.

مرتضی قربانی در ابتدای این مجمع ضمن خیر مقدم به محمد شروین اسبقیان، معاون وزیر ورزش و نامنی، سرپرست دفتر امور مشترک فدراسیون‌ها و سایر اعضای مجمع گفت: این مجمع مربوط به عملکرد فدراسیون در سال ۱۴۰۱ است، البته فدراسیون در دو سال اخیر رشد خوب و قابل توجهی داشته است.

*در ادامه کلیپ مربوط به عملکرد و افتخاری آفرینی‌های فدراسیون تیراندازی به نمایش درآمد

ارائه گزارش عملکرد فدراسیون تیراندازی در سال ۱۴۰۱ توسط ناصر رسولی

 ناصر رسولی ضمن تبریک کسب چهار سهمیه المپیک ، توضیحاتی را درباره عملکرد فدراسیون از جمله برگزاری اردوهای متعدد ارائه کرد و گفت: ما اردوی مشترکی را با عمان داشتیم و امیدواریم این اردوها ادامه نیز داشته باشد. اعزام های فدراسیون در سال ۱۴۰۱ با سفر ۵۲ ساعتها به برزیل آغاز شد. پس از آن تیم ملی با ۲۲ ورزشکار به جمهوری آذربایجان اعزام شد و پس از آن اعزام به مسابقات آزاد در ترکیه صورت گرفت. در ادامه اعزام به مسابقات قهرمانی جوانان آسیا را داشتیم و بیرانوند اولین مدال خود را که برنز بود، کسب کرد.  ما همچنین اعزام ۱۹ نفر به مسابقات قهرمانی جهان را داشتیم که اولین سهمیه المپیک بدست آمد. 

وی ادامه داد: در ادامه طبق دستورالعمل فدراسیون جهانی، بهترین‌ها به جام جهانی مصر اعزام شدند. ما همچنین یکسری مسابقات نیز در داخل کشور برگزار کردیم تا ورزشکاران آماده شوند. بر این اساس ۳۲۴۷ ورزشکار در ۲۶ مسابقه مختلف در ایران شرکت کردند. مسابقات گلوله زنی هم انجام شد که نقش مهمی در جمع‌آوری سلاح‌ها و رشد این رشته داشت.

دبیر فدراسیون عنوان کرد: باید به المپیاد استعدادیابی و همچنین لیگ برتر سلاح‌های بادی اشاره کنم که با معرفی تیم‌ها و نفرات برتر همراه بود. در بخش استعدادیابی ، با تغییر رویکردی که داشتیم ، کمیته استعدادیابی تشکیل شد و نفرات خوبی عضو آن شدند. همچنین در بخش همگانی عملکرد خوبی در این حوزه داشتیم. در بخش سلاح و مهمات توانستیم توزیع آن را در بین هیأت‌های استانی داشته باشیم. ما چند تفاهم‌نامه نیز با ستاد ملی مبارزه با مواد مخدر و سایر نهادها داشتیم.

همچنین سفرهای استانی فدراسیون با هدف توسعه این رشته صورت گرفت. در بخش اعتبارات استانی باید اشاره کنم که در  یک میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان بین هیأت‌ها توزیع شد، در حالی که در سال ۹۸ فقط ۱۳۰ میلیون در اختیار همه استان‌ها قرار گرفته بود.

رسولی گفت: در سال ۱۴۰۲ نیز اردوها را از ۶ فروردین ماه آغاز کردیم و تاکنون ۳۷۱۲ نفر روز اردو را برگزار کردیم. اردوهای استعدادیابی در سال جاری نیز ادامه یافت و ۷۰۳ نفر روز اردو در این حوزه داشتیم.

وی گفت: ما امسال ۹ اعزام داشتیم که اولین آن جام جهانی باکو و کسب یک طلا و یک نقره بود. پس از آن مسابقات اعزام پروازی قزاقستان بود که اولین بار مدال برنز میکس تراپ را داشتیم. در ادامه در یونیورسیاد موفق به کسب دو مدال شدیم. باید اعزام به مسابقات کسب سهمیه در باکو نیز اشاره کنم که تیم تپانچه ده متر بادی نقره گرفت و شرمینه چهل امیرانی نیز علاوه بر کسب مدال، دومین سهمیه المپیک را به ارمغان آورد. در تابستان ملی‌پوشان راهی بازی‌های آسیایی شدند که یک برنز گرفتیم. دو هفته بعد از آن مسابقات قهرمانی آسیا در کره جنوبی برگزار شد که هانیه رستمیان برنز گرفت و همچنین نخستین مدال اهداف پروازی توسط بابک یگانه کسب شد. پس از آن مسابقات قهرمانی آسیا در اندونزی برگزار شد که فاطمه امینی موفق به کسب سهمیه شد و البته مدال‌های خوبی هم کسب کردیم.

*در ادامه حسابرس، خزانه‌دار و بازرس فدراسیون گزارش‌های خود را ارائه کردند که مورد تایید اعضای مجمع قرار گرفت. ضمن اینکه محمد شروین اسبقیان معاون وزیر ورزش توضیحاتی را پیرامون برخی مسائل مالی در فدراسیون‌ها نیز عنوان کرد.

*باقری بازرس فدراسیون تعداد ورزشکاران سازمان یافته در تیراندازی را ۱۱۲۳۴ نفر اعلام کرد.

*یکی از دستورالعمل های مجمع فدراسیون تیراندازی، رای‌گیری درباره موافقت یا مخالفت با استعفای زکی زاده از هیأت رییسه بود. در واقع با توجه به استعفای زکی زاده از هیئت رئیسه فدراسیون، رأی‌گیری در این باره انجام شد.

*پس از رای‌گیری، اعضا مجمع فدراسیون با  ۲۱ رأی موافق،  ۲۹ رأی مخالف و یک رای ممتنع، استعفای زکی زاده را قبول نکردند.

*مرتضی قربانی، رئیس فدراسیون تیراندازی در مجمع عمومی و سالیانه فدراسیون اظهار داشت: به اسبقیان بابت انتخابش به عنوان معاون وزیر ورزش تبریک می گویم. او سوابق زیادی دارد و از افراد خوش‌نام در ورزش است.

وی در ادامه افزود: ما باید نوکری هیأت‌های استانی را کنیم. ما تا الان ۱۶ اعزام برون مرزی و کسب ۲۵ مدال و همچنین بدست‌آوردن ۴ سهمیه المپیک را داشتیم. ما ۱۰ میلیارد در اهداف پروازی هزینه کردیم، در حالی که این رشته ۲.۵ سال تعطیل بود. در واقع ما دین روی دست نگذاشتیم. روزی که من آمدم ، فدراسیون با بدهی زیاد مواجه بود ، اما عقب‌نشینی نکردیم. ما تا الان یک میلیون فشنگ خریده‌ایم که ۶۰۰ هزار فشنگ توزیع شده است. با احتساب سلاح‌ها ، بیش از دو میلیارد به هیأت‌ها کمک کرده‌ایم و طی این مدت نیز ۶۲ سفر استانی داشته‌ام.

رئیس فدراسیون تیراندازی تاکید کرد: ما ۸۰۰ استعداد کشف کردیم که به ۱۴۰ رساندیم و الان ۵۰ نفر گلچین شده‌اند. تیم‌های ملی باید پشتیبان داشته باشند و نباید رده‌های پایه و استعدادها و جوانان را رها کنیم.

وی در ادامه افزود: ما هزینه‌های سنگینی داریم و امیدواریم که در این باره کمک شود. ما نیروهای این کشور هستیم همه باید تلاش کنیم تا تیراندازی به جلو برود.

قربانی خاطرنشان کرد: اگر ایرادی داریم، به ما بگویید ، چون برای خدمت آمده‌ام و همه باید کمک کنند.  من خودم را وقف کرده‌ام و امیدوارم مورد قبول باشد.

*در پایان رئیس مجمع، شروین اسبقیان گفت رشته تیراندازی قطعا جزو چند رشته اولویت وزارت ورزش است و باید حمایت شود. تیراندازی مطمئنا جزو ده رشته اول ما هست و ۴ سهمیه المپیک کسب کرده است. اسبقیان افزود اولویت کنونی وزارت المپیک است و عقل حکم می‌کند به کشتی، تیراندازی و تکواندو توجه کنیم.

شروین اسبقیان ضمن تشکر از حضور اعضای حاضر در مجمع در پایان سخنان خود گفت: تیراندازی ریشه در فرهنگ و آیین اسلامی دارد و آقای دکتر هاشمی امروز قبل از مجمع به من گفتند: آقای اسبقیان به سردار قربانی کمک کن. این سخن اسبقیان با واکنش سردار قربانی روبرو شد. 

در پایان اعضای مجمع میثاق‌نامه‌ای را امضا کردند.

کارگروه خبری مطالب ورزشی

با داشتن علاقه‌ی عمیق به ورزش و تجربه در زمینه‌ی نوشتن ورزشی، من به عنوان نویسنده‌ی ورزشی به ارائه‌ی تحلیل‌ها و نقد‌های دقیق و جذاب درباره‌ی تیم‌ها، بازیکنان و رویدادهای ورزشی می‌پردازم. همراهی با من را بپذیرید و دنیای ورزش را از زوایای جدیدی بشناسید.
دکمه بازگشت به بالا