فرهنگ و هنر

مجموعه داستان «باد مرگ» در مشهد رونمایی شد

patc/ خراسان رضوی سریال باد مرگ ساخته سروش مظفر مقدم در مشهد رونمایی شد.

سروش مظفر مقدم در مراسم رونمایی از جدیدترین اثر بادامرگ که به همت انجمن ادبی گات مشهد برگزار شد، گفت: از سال 1997 داستان های طولانی تری نسبت به آثار قبلی نوشتم و از نظر محتوایی دستاوردهای چشمگیری داشته ام و کارم تغییر کرده است. ” من آن را ایجاد کرده ام. چند داستان جدید مثل بخشی از جاده دستخزر، خانم ها و باد مرگ در رسانه ها منتشر شده است، خدا را شکر بازخوردهای خوبی دریافت کردم.

وی افزود: برخی از داستان‌های این کتاب در سال 1995 نوشته شده و سپس ویرایش و بازنویسی شده است. خوشبختانه یا متأسفانه آثار من بین سال‌های 1396 تا 1400 منتشر نشد که این فرصت را به من داد تا بتوانم داستان‌های کتاب را ویرایش و صیقل دهم. باد مرده»، البته برخی از آنها زمان زیادی می برد. مثلاً باید بگویم در دو داستان اول این کتاب خیلی کار کردم و 80 درصد ایده هایم را در این داستان ها محقق کردم. با این حال، ممکن است همچنان موثر باشد، زیرا فکر می کنم هر اثر ادبی ویرایش می شود و هر چه بیشتر ویرایش کنید، بهتر است.

محمدباقر کلاهی اهری، شاعر ارشد مشهدی نیز در ادامه این همایش اظهار داشت: معمولاً وقتی کتابی با علایقم همخوانی ندارد، برای آن وقت تلف نمی کنم، چون وقت زیادی برای این موضوع ندارم. قبلاً کار سروش مظفر مقدم را خوانده‌ام. هنگام نوشتن حضور داشتم. زمانی که آقای مظفر مقدم کتاب «باد مرگ» را به من دادند در کمتر از 24 ساعت آن را تمام کردم، برای من که آنقدرها هم خسته کننده نیستم، تمام کردن این کتاب در یک روز رکورد مطالعه است.

در ادامه این نشست رضا عابدین زاده، حسین عباس زاده، بابک بابایی و کیمیا تاجونیا نیز به خواندن این داستان پرداختند و نظرات خود را درباره کتاب بیان کردند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا