فرهنگ و هنر

مجموعه کتاب‌های فانتزی مصور تولید می‌شود – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین، اولین نشست هم‌فکری برای تهیه مجموعه کتاب‌های فانتزی همزمان با برگزاری سی‌وپنجمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران توسط مرکز تجربیات هنری کانون پرورش فکری با حضور کوروش پارسانژاد مدیر مرکز تجربیات هنری و ایده‌های نو کانون، عباس محمددینی مدیرکل نظارت بر انتشارات کانون پرورش فکری و تعدادی از نویسندگان کودک و نوجوان برگزار شد.

در این نشست که درباره طرح ایده‌های داستانی برای تهیه مجموعه کتاب‌های فانتزی برگزار شد، حسین قربانزاده، مجید شفیعی، لاله جعفری، لیلا دارابی، افسانه موسوی‌گرمارودی، مژگان بابامرندی، فرزانه رحمانی، سمیرا قیومی و جمعی دیگر از نویسندگان کودک و نوجوان حضور داشتند.

در ابتدای برنامه، کوروش پارسانژاد توضیح‌هایی درباره این کتاب‌ها ارائه داد و از این طرح به عنوان کاری مشترک بین مرکز تجربیات هنری و انتشارات کانون پرورش فکری نام برد.

وی سپس از نویسندگان درخواست کرد ایده‌های تصویری خود را برای این مجموعه پیشنهاد دهند تا جنبه‌های تصویری و طراحی گرافیک کتاب‌ها نیز مورد بررسی قرار بگیرد.

سپس عباس محمددینی هم ضمن تشکر از نویسندگان برای قبول دعوت کانون پرورش فکری جهت خلق کتاب‌های گرافیکی و تصویری با رویکرد طنز و فانتزی از عدم توجه به این گونه خاص داستانی صحبت کرد و بر ضرورت توجه به این گونه به‌ویژه برای نوجوانان تأکید داشت.

وی در ادامه ضمن حمایت کامل انتشارت کانون پرورش فکری از این طرح ابراز امیدواری کرد اولین خروجی این نشست‌ها در نمایشگاه کتاب سال آینده رونمایی شود.

در پایان نیز عباس قدیرمحسنی کارشناس مرکز تجربیات هنری و دبیر این مجموعه مراحل مختلف این طرح را از ابتدا تا پایان توضیح داد و از نویسندگان درخواست کرد طرح‌ها و ایده‌های خود را تا ۱۰ روز آینده برای بررسی ارسال کنند.

در راستای تهیه مجموعه کتاب‌های فانتزی، این جلسات جهت ارزیابی و اصلاح به صورت ماهانه در مرکز تجربیات هنری با حضور نویسندگان برگزار می‌شود و نویسندگان در هر جلسه گزارشی از روند کار خود ارائه خواهند داد. در این طرح مرجان فولادوند و محمدرضا دوست‌محمدی به عنوان کارشناسان بخش ادبی و تصویرگری حضور دارند.

دکمه بازگشت به بالا