بین الملل

محمود عباس: زمان پایان یافتن اسرائیل فرا رسیده است

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری آنلاین patc، محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین شامگاه شنبه با هیئت آمریکایی به سرپرستی باربارا لیف، دستیار وزیر امور خارجه آمریکا در امور خاور نزدیک، پذیرایی کرد.

به گزارش خبرگزاری وفا، آخرین تحولات، وضعیت خطرناک در سرزمین های فلسطین و تشدید تنش ها از سوی رژیم موقت صهیونیستی علیه مردم فلسطین در بیت المقدس و اماکن مقدس آن بررسی شد.

عباس گفت: هدف ما خلاص شدن از شر اسرائیل بر اساس قطعنامه های بین المللی است. بیت المقدس شرقی پایتخت ابدی فلسطین بوده و خواهد بود. ما بر سر اصول ملی خود چانه زنی نخواهیم کرد.»

وی با بیان اینکه ما محکم خواهیم ایستاد و زمان فرار اسرائیل فرا رسیده است، افزود: با توجه به عدم بینش سیاسی و حمایت بین المللی مردم فلسطین، نمی توان شرایط کنونی را سرکوب یا تحمل کرد.

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین همچنین گفت: رهبری فلسطین به دنبال اتخاذ تدابیری علیه رژیم صهیونیستی است، زیرا جامعه جهانی رژیم صهیونیستی را مجبور به چشم پوشی از فعالیت های جنایتکارانه و اشغالگرانه خود نکرده است.

وی با انتقاد از سکوت آمریکا در قبال پاکسازی قومی صهیونیستی، تاکید کرد که سازمان آزادیبخش فلسطین باید از فهرست گروه های به اصطلاح تروریستی آمریکا حذف شود.

لیف همچنین مدعی شد که دولت جو بایدن به راه حل دو کشور پایبند است و ماموریت این هیئت آماده سازی برای سفر بایدن و یافتن راه هایی برای کاهش تنش در منطقه بود.

اظهارات عباس در حالی بیان می شود که تشکیلات خودگردان فلسطین در حال انجام هماهنگی های امنیتی با رژیم صهیونیستی است که رام الله علیرغم مخالفت گروه های مقاومت و مردم فلسطین از آن عقب نشینی نکرده است.

انتهای پیام/
توصیه ها در صفحه اصلی

دکمه بازگشت به بالا