عمومی

مخالفت پزشکیان با طرح مالیات بر عایدی سرمایه

وی ادامه داد: یک فرد عادی با حقوق محدود می توانست خودرو بخرد اما اکنون به دلیل سوء مدیریت و تورم ما قیمت خودرو بالا رفته است اما در طرح مالیات بر عایدی سرمایه می گوید که افزایش قیمت یک خودرو باید مشمول مالیات شود، هرچند از نظر علمی، این کار اشتباهی است و باعث نارضایتی اجتماعی می‌شود.»

به گزارش patc شرق در گفتگو با مسعود مزیکیان، نماینده چند دوره مجلس، از وی درباره طرح مالیات بر عایدی سرمایه سوال شد. گزیده ای از این گفتگو در ادامه می آید:

– به بسته مالیاتی و درآمدی کامل نیاز داریم. حل مشکلات و مشکلات هر بار اشتباه است.

– به نظر من اگر صادق باشیم برای حل مشکلات داخلی، در برابر رانت، قاچاق و فرار مالیاتی باید FATF داخلی را اجرا کنیم. هیچ هزینه ای برای اجرای FATF در داخل کشور از دست نمی رود.

– در حال حاضر برای عدم پرداخت مالیات به جای استفاده از دستگاه کارتخوان، پول نقد یا سکه یا دلار دریافت می کنند و یا حتی به حساب شخص دیگری واریز می کنند. حتی در نانوایی، کارتخوان به نام شخص دیگری است. و اگر FATF داخلی در کشور اجرا شود، یک بسته سیستم دیتای کامل می سازیم، هرکس به تنهایی مالیات می دهد و هرکس با توجه به حدود خودش یارانه می گیرد. در این صورت با یک نگاه مشخص می شود که دولت باید به چه کسانی کمک کند و چه کسانی نباید کمک کنند.

– یک فرد معمولی با حقوق محدود می توانست ماشین بخرد اما الان به دلیل سوء مدیریت و تورم ما قیمت ماشین بالا رفته است. اما طرح مالیات بر عایدی سرمایه می گوید که افزایش قیمت خودرو باید مشمول مالیات شود، هرچند از نظر علمی اشتباه است و باعث نارضایتی اجتماعی می شود. در شرایطی که مردم معترض هستند، ناراحت کردن آنها اشتباه و خطرناک است، در این صورت باید عاقلانه تر عمل کنید.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا