مراقبت‌های مرزی بیماری‌ها تعطیل بردار نیست

بیماری |مراقبت

رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت در بازدید از مراکز بهداشتی و بررسی وضعیت بیماری‌های واگیر اعلام کرد: مراقبت‌های مرزی تعطیل بردار نیست.

به گزارش patc، دکتر شهنام عرشی با تاکید بر لزوم برنامه‌های افزایش مراقبت و پایش‌های مبادی مرزی، اظهار کرد: وزارت بهداشت حتی زمانی که موارد بیماری‌ها بسیار پایین است نیز پایش‌های مرزی خود را کاهش نخواهد داد.

وی هدف از بازدیدها را پایش، ارزشیابی و برنامه‌ریزی جهت ارتقای کمی و کیفی خدمات تشخیصی دانست و گفت: ارتقای خدمات تشخیصی یکی از محورهای اصلی برنامه کنترل اچ‌آی‌وی و مالاریاست و منجر به تشخیص به‌هنگام بیماری می‌شود.

رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، با بیان این که در صورتی که فردی با علائم بیماری‌ به مبادی مرزی کشور برسد، باید به عنوان مراقبت سندرومیک از او نمونه گرفته شود، تصریح کرد: به طور کلی مراقبت‌ها در هیچ زمانی نباید متوقف شود اما بسته به موقعیت بیماری با شدت و ضعف‌هایی ممکن است روبرو شود.

بنابر اعلام وزارت بهداشت، عرشی در سفر به ایرانشهر از مرکز شماره پنج شهری و آزمایشگاه مرجع ایرانشهر، مرکز خدمات جامع سلامت و واحدهای بیماری‌ها و واکسیناسیون تحت پوشش معاونت بهداشت دانشگاه علوم‌پزشکی این شهرستان بازدید به عمل آورد و از نزدیک امکانات و روند ارائه خدمات مشاوره، انجام تست اچ‌آی‌وی، برنامه های آموزشی به مراجعان، ارائه خدمات به گروه هدف، تجزیه و تحلیل شاخص‌های مرتبط، برنامه های سلامت زنان و همچنین نحوه مداخله جهت حفظ سلامت و تندرستی خدمت گیرندگان را مورد بررسی قرار داد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا