استان ها

مرحله استانی جشنواره ملی «سرود آفرینش» در رشت برگزار می شود

patc/گیلان مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان گفت: مرحله استانی جشنواره ملی «سرود آفرینش» کانون پرورش فکری ۲۶ بهمن ماه در رشت برگزار ‌می‌شود.

سید ‌جلیل میرعظیمی امروز، ۲۴ بهمن ماه در گفت وگو با patc، با اعلام این خبر اظهار ‌کرد: این آیین با شرکت ۱۰ گروه راه‌یافته به بخش پایانی دومین جشنواره ملی «سرود آفرینش» کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان برگزار ‌می‌شود.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان همچنین در ارتباط با استقبال گروه‌های کانونی و آزاد از این جشنواره سخن گفت و افزود: پس از انتشار فراخوان این رویداد هنری، ۶۰ سرود از گروه‌های کانونی، آزاد و فراگیر(بخش غیر رقابتی ویژه مخاطبان با نیازهای خاص) در سامانه جشنواره بارگذاری شده است.

وی در ادامه به تعداد و فرآیند ارزیابی آثار ارسالی اشاره و عنوان کرد: در این میان، آثار ۴۵ گروه سرود آزاد، ۱۴ گروه سرود کانونی و دو سرود گروه فراگیر (ویژه شرکت‌کنندگان با نیازهای خاص) مورد پایش و ارزیابی قرار گرفت و گروه‌های حاضر در مرحله استانی جشنواره «سرود آفرینش» معرفی شد.

میرعظیمی ادامه داد: طی این مرحله که روز پنجشنبه، ۲۶ بهمن ماه ۱۴۰۲ در سالن سینمای اداره‌کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان در رشت صورت می‌گیرد، ۱۰ گروه سرود به هنرنمایی می‌پردازند و در این میان، یک گروه کانونی و یک گروه آزاد، به مرحله پایانی این جشنواره راه خواهند ‌یافت.

وی با اشاره به محورهای موضوعی و اهداف برگزاری دومین جشنواره ملی «سرود آفرینش» با عنوان «نغمه‌های روشن فردا»، خاطرنشان کرد: سرزمین من(ایران، وطن، پرچم و…)، دفاع مقدس، ایثار و شهادت، نام‌آوران(شخصیت‌های تاریخی و انقلابی)، مراسم و مناسبت‌های ملی و آیینی و آزاد از جمله این محورهاست.

مدیرکل کانون پرورش فکری گیلان با بیان اینکه کشف و پرورش استعدادهای هنری نسل کودک و نوجوان، افزایش گستره فعالیت‌های هنری و ترویج سرود به عنوان یک هنر انقلابی و تقویت روحیه هم‌گرایی و کارگروهی، از اهداف برگزاری این جشنواره است، افزود: مهارت‌افزایی، بهره‌گیری از ظرفیت سرود به عنوان یک رویکرد فراگیر تربیتی و همچنین، عمومی‌سازی و مردمی‌سازی این هنر، از دیگر اهداف برگزاری دومین جشنواره ملی «سرود آفرینش» کانون است.

وی از همراهی دستگاه‌ها، گروه‌های مردم‌نهاد و فعالان عرصه فرهنگ و هنر استان گیلان در فرآیند برگزاری این جشنواره قدردانی و از تمامی مسئولان، اصحاب رسانه و علاقه‌مندان به هر پویای سرود، برای شرکت در آیین پایانی مرحله استانی این رویداد هنری دعوت کرد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا