«مردم‌محور بودن» اساس و پایه فعالیت در جمعیت هلال‌احمر است

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی حوزه نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر، حجت الاسلام و المسلمین معزی در شورای اداری جمعیت هلال احمر این استان به ارائه توصیه‌ها و رهنمودهایی در خصوص فعالیت‌های این مجموعه در عرصه‌های فرهنگی، داوطلبی، امدادی و سلامت پرداخت.

وی با بیان اینکه مردم‌محور بودن اساس و پایه فعالیت در جمعیت هلال‌احمر تصریح کرد: هلال احمر یک نهاد مردم محور و البته داوطلب محور است.

حجت الاسلام‌والمسلمین معزی افزود: جمعیت هلال احمر نهادی مردمی است و به همین سبب باید در تمام شئون به این مسئله توجه ویژه داشت که اساس کار در هلال احمر حضور و نقش مردم است.

پرهیز از نگاه تجاری به هلال احمر و سازمان‌های مرتبط آن، محور بعدی سخنان نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر بود.

نماینده رهبر معظم انقلاب در این بخش از سخنان خود تاکید کرد که باید در اجرا و برنامه‌ریزی‌ها، صیانت از جایگاه و اعتبار مردمی در این مجموعه در اولویت قرار گیرد.

حجت الاسلام‌ و المسلمین معزی در ادامه سخنان خود به نمونه‌هایی از ارتباط میان خیرین با جمعیت هلال احمر در امر سلامت و فعالیت های امدادی نیز اشاره کرد و آن را نشانگر جایگاه ارزنده این نهاد در میان مردم دانست.

«مردم‌محور بودن» اساس و پایه فعالیت در جمعیت هلال‌احمر است

حجت الاسلام و المسلمین معزی در ادامه به تبیین اهداف چهارگانه جمعیت هلال احمر پرداخت و تصریح کرد: خدمت به مردم بر اساس معارف دینی عبادت است.

وی با اشاره به خدمت‌محور بودن فعالیت‌های جمعیت هلال احمر ادامه داد: هلال احمر به دنبال این است که در پرتوی کرامت انسانی، فرهنگ صلح، نوعدوستی و صمیمیت را در جامعه برقرار سازد.

تسکین آلام بشری در عین حفظ کرامت و شخصیت بخشی به نیازمند، ارتقاء سلامت معنوی و جسمی جامعه و کاهش آلام آنان از جمله اهداف مورد اشاره حجت الاسلام‌والمسلمین معزی در این نشست بود. نماینده رهبر معظم انقلاب در ادامه با بیان آیات و روایاتی به اهمیت خدمت بی‌منت دین مبین اسلام اشاره کرد و بر لزوم ترویج فرهنگ خدمت رسانی در جامعه تاکید کرد.

نقش جمعیت هلال احمر در ارائه داروهای تک نسخه‌ای، مرور عملکرد جمعیت در برخی از حوادث، تشریح اثر بخشی فعالیت‌های جوانان جمعیت هلال احمر در جامعه همچون طرح سحر، اشاره به نقش طلاب در جمعیت هلال احمر و اهمیت آموزش فرهنگ مواجهه با مخاطرات از دیگر موضوعات مورد اشاره نماینده رهبر معظم انقلاب در این نشست بود.

«مردم‌محور بودن» اساس و پایه فعالیت در جمعیت هلال‌احمر است

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر امیدآفرینی و مسئولیت‌پذیری را دو مصداق مهم فرهنگی در جامعه کنونی دانست و افزود: یکی از مصادیق آسیب‌های اجتماعی نا امید ساختن مردم نسبت به آینده کشور است.

نماینده رهبر معظم انقلاب به نشست سالانه مسئولان دفاتر حوزه نمایندگی ولی‌فقیه در سال گذشته با محوریت امیدآفرینی و مسئولیت پذیری نیز اشاره کرد و افزود: با جوانان امروز باید با زبان امروز گفت‌وگو کرد و آنان را باید نسبت به آینده کشور امیدوار ساخت.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین معزی در این نشست بار دیگر یادآور شد که هدایت و نظارت بر مجموعه اقدامات و فعالیت‌های جمعیت هلال احمر به منظور رعایت اصول و اهداف عالیه و انطباق آن با موازین اسلامی و انسانی و همچنین آموزش، گسترش و تعمیق تعالیم اسلامی و هدایت امور فرهنگی و نهادینه سازی و ارتقای فرهنگ بر اساس ارزش‌های اسلامی در بین مدیران، کارکنان و اعضای هلال احمر از ماموریت‌های حوزه نمایندگی ولی فقیه در هلال است.

وی یکی از مهمترین‌ترین فعالیت‌های حوزه نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر را نیز ارتقا و رشد فرهنگ دینی در این مجموعه برشمرد و افزود: با توجه به همین مهم در شعب سراسر کشور نزدیک به ۳۰۰ روحانی برای ارتقاء برنامه‌های دینی و فرهنگی و اقامه نماز با عنوان رابطین فرهنگی فعالیت می‌کنند. حجت الاسلام والمسلمین معزی در ادامه سخنان خود کارکنان و اعضای جمعیت هلال احمر را به اتحاد، همدلی و صمیمیت در سطوح مختلف توصیه کرد.

«مردم‌محور بودن» اساس و پایه فعالیت در جمعیت هلال‌احمر است

ایستادگی مردم فلسطین زمینه پیروزی آنان‌ در آینده نزدیک است

حجت الاسلام‌والمسلمین معزی در بخش دیگری از سخنان به ایستادگی و مقاومت مردم غزه در برابر جنایات رژیم صهیونیستی اشاره کرد و این ایستادگی را عامل پیروزی آنان در آینده دانست.

نماینده رهبر معظم انقلاب با اشاره به اینکه امروز جامعه جهانی به خصوص جوانان در مقابل اقدامات جنایت‌کارانه رژیم صهیونیستی هوشیار شده‌اند، تصریح کرد: حملات وحشیانه و گسترده رژیم صهیونیستی علیه مردم بی‌دفاع غزه، زمینه را برای اعتراضات گسترده در آمریکا و اروپا به ویژه در دانشگاه‌های آن‌ها ایجاد کرده است.

به گفته وی دامنه حمایت از فلسطین و اعتراضات دانشجویی در پی ادامه نسل‌کشی رژیم صهیونیستی علاوه بر آمریکا،‌ در میان جوانان بسیاری از کشورهای اروپایی از جمله انگلیس و فرانسه نیز شکل گرفته است.

وی برخورد خشن و قهریه پلیس کشورهای غربی با اعتراضات و تحصن‌ها دانشجویان در دانشگاه‌های آمریکایی و اروپایی را نمونه دیگری از ضدیت با آزادی بیان در آن کشورها برشمرد و تصریح کرد: افکارعمومی جهان امروز شاهد حقانیت و مظلومیت مردم فلسطین هستند.

وی با اشاره به کودک‌کشی و جنایت‌های جنگی رژیم صهیونیستی تصریح کرد: این وعده الهی است که اگر در برابر دشمنان استقامت کنید، خداوند شما را یاری خواهد کرد.

به گفته نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال، اگرچه ایستادگی و مقاومت مردم غزه هزینه خواهد داشت، اما در نهایت همین ایستادگی عامل پیروزی آن‌ها در برابر رژیم غاصب اسرائیل خواهد شد.

در ابتدای این جلسه مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان اردبیل به ارائه گزارشی از فعالیت‌های این استان پرداخت.

۴۷۲۳۲

دکمه بازگشت به بالا