عمومی

مردمی‌سازی یارانه‌ها طرحی سرنوشت‌ساز برای کشور است – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، بهرام ستاری جمعه شب در کمیته اطلاع رسانی لرستان گفت: طرح مردمی سازی و توجیه یارانه ها طرحی بزرگ و مهم برای کشور است. جو حاکمیت ملی برای دستیابی به این ماموریت ها.

انقلاب اقتصادی می تواند یک حرکت بسیار مثبت باشد

وی وظیفه اصلی دولت را حفظ ثمره نظام و ایجاد امنیت برای کمپین های آتی دانست و افزود: در روزهای تلخ سال های 1399 و 1400 شاهد عزاداری روزانه 600 تا 700 خانوار بودیم، کاری نمی توان کرد. از سوی مسئولان؛ «بدون حتی یک پله صعود، روزهای سخت جمهوری اسلامی به پایان رسیده است.

نماینده سیاسی امنیتی استانداری لرستان گفت: دولت سیزدهم در ابتدای کار تلاش کرد این حادثه تلخ را از زندگی مردم دور نگه دارد و امروز مفتخریم که بحث نجات جان مردم به جایی رسیده است. تعداد کشته ها کمتر از یک انگشت است. به دست آورد.

ستاری بیان کرد: در چهار سال گذشته دولت ۷.۴ تا ۸۴ میلیارد دلار ارز ترجیحی وارد فضا می شد، اما مردم از آن درآمدی نداشتند و در اوایل دهه ۱۴۰۰ در بدترین وضعیت بودیم؛ تورم دولتی. نرخ 40 درصد بود، تجارت خارجی بین 15 تا 20 درصد است و هنوز 450 میلیارد تن بدهی وجود دارد که با استقراض از خزانه داری کل کشور یا از صندوق ذخیره و بانک ملی به 36 درصد می رسد.

وی درباره مردمی شدن یارانه ها گفت: 42 سال است که در همه چیز به جز اقتصاد انقلاب کرده ایم و انقلاب اقتصادی می تواند حرکت بسیار مثبتی در دستور کار دولت سیزدهم باشد.

انبار بار در لرستان

نماینده سیاسی امنیتی استانداری لرستان گفت: ارز ممتاز، فساد و رانت خواری و بستر گرفتن از سیاستگذاران است، لذا امروز دولت تصمیم گرفته است این طرح را با شجاعت و تلاش فراوان اجرایی کند. استمرار حاصل نخواهد شد، لذا انتظار داریم علاوه بر سیاست های استاندار و پاسخگویی ایشان به نیازهای گذشته، رسانه ها نیز برای اقناع و شفاف سازی مردم همکاری لازم را داشته باشند.

ستاری با اعلام اینکه 2 هزار و 550 تن برنج در استان ذخیره می شود، گفت: مصرف روزانه این محصول بین پنج تا شش تن است و 60 تن روغن در انبار داریم که روزانه 3.5 تن آن توسط مردم مصرف می شود.

رئیس کمیته اطلاع رسانی لرستان با بیان اینکه هنوز 500 تن مرغ منجمد داریم که هنوز وارد بازار نشده است، افزود: کل مصرف روزانه ما بین 150 تا 160 تن است که دیروز 210 تا 220 تن تخصیص داده شد اما ناهماهنگی وجود دارد. “

ستاری گفت: تمام تجهیزات نظارتی وارد سایت شده و در حال کار است؛ قیمت چهار کالای اساسی توسط تولیدکنندگان و سازمان‌های حمایت از مصرف‌کنندگان تعیین و منتشر می‌شود.

اجاره‌های آدم‌خوار، مردم را ناآرام می‌کند

معاون دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان در این جلسه با اشاره به اینکه از سال 97 با تصمیم دولت اکثر کالاها به قیمت 4200 تومان داده شد، گفت: در سال 97 که ارز شروع به افزایش کرد. ، کالاها باید 4200 تومان بپردازند و کالاهایی مانند نهاده ها، روغن خام، مرغ، تخم مرغ و … سهم زیادی از ارز را در سال به خود اختصاص می دهند.

سیروس ابراهیمی گفت: در کنار این مشکل، اجاره بها و گرانی مواد غذایی خاص می تواند اعصاب مردم را به هم بزند، بخشی از مفاسدی که در جامعه رخ می دهد این گونه است که به تدریج رابطه دولت و مردم را ضعیف می کند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار لرستان با بیان اینکه بیش از 60 درصد گندم مورد نیاز خود را وارد می کنیم که از کشورهای همسایه به صورت قاچاق وارد آرد می شود و سپس به صورت قاچاق وارد کشور می شود، افزود: بخشی از یارانه های ما است. این مناطق هستند، بنابراین باید کنترل شوند.

دکمه بازگشت به بالا