استان ها

مردم ایران زمین در اوج وحدت دست در دست هم ایستاده‌اند

patc/آذربایجان شرقی فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی گفت: علی رغم تلاش‌های یاوه گویان و دشمنان، مردم ایران زمین در اوج وحدت دست در دست هم با سوگندی که یاد کردند تا آخرین لحظه خواهند ایستاد و اجازه نمی‌دهند که هیچ دشمن بیگانه‌ای، نگاه چپ به این سرزمین داشته باشد.

امیر دریادار شهرام ایرانی در مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن در تبریز، اظهار کرد: مردم قهرمان پرور، ولایتمدار، غیرتمند و غیرت پرور و عزت آفرین خطه آذربایجان و به ویژه تبریز در طول انقلاب اسلامی و همه وقایع مهم تاریخی به ویژه تاریخ معاصر همواره نقش بی بدیل داشته‌اند.

به گزارش patc،وی ادامه داد: این خطه همواره وامدار دلاورمردانی است که از این خطه پرشور با افتخار و با عزت، قدم در همه عرصه‌های علمی و فناوری، صنعتی، نظامی و سیاسی گذاشته‌اند و امروز به لطف خداوند متعال و گام‌های پرهیبت و اقتدارآفرین، نظام مقدس جمهوری اسلامی در قله افتخار ایستاده است.

ایرانی با بیان این‌که قیام قهرمانانه مردم تبریز در طول تاریخ فراموش شدنی نیست، اظهار کرد: مردم قهرمان پرور تبریز از زمان سردار و سالار ملی در تبریز علمدار بودند و پرچم مبارزه با بی عدالتی، خاموشی و ناآگاهی بر دوش گرفتند، همواره توانستند هرگونه حرکت ناشایست و ناجوانمردانه دشمنان را با مشت‌های محکم خود هم‌چون امروز پاسخ دهند و از صحنه روزگار محو کنند.

وی افزود: شهدای عزیزی که از این خطه مبارزه پرور در هشت سال دفاع مقدس برخاسته‌اند، هنوز صفحه‌های تاریخ به وجودشان افتخار می‌کند و فراموش شدنی نیستند و امروز نیز جوانان عزیز با شور و حال بیشتر از آن دوران در صحنه هستند و تلاش می‌کنند تا مسیری که شهدا با نور پرفروغ روشن کردند را با افتخار بیشتری طی کنند.

وی با بیان این‌که مردم ایران اسلامی در هر لحظه که نیاز باشد در صحنه حضور دارند، گفت: دشمن باید بداند که مردم غیرتمند در مقابلش ایستاده‌اند. امروز نیروهای مسلح به برکت انقلاب، خون شهدا، مردم عزیز و ولایت فقیه، افتخارات کشورمان را به همه جهانیان نشان می‌دهند و جمهوری اسلامی در همه عرصه‌های دینی، فرهنگی، اقتصادی، نظامی، علمی، صنعتی، پژوهشی و سیاسی می‌تواند در بالاترین نقطه بایستد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی اظهار کرد: نیروی دریایی افتخار داشت که در سال ۱۴۰۲ بتواند همه حوزه‌های اقتداری را در یک قاب ماموریت بلندمدت به جهانیان نشان بدهد.

وی افزود: نیروی دریایی در حوزه برقراری امنیت در عمق اقیانوس‌ها و امنیت اقتصادی به صورت شبانه روزی در هر نقطه‌ای که لازم است حضور دارد.

وی ادامه داد: نیروی دریایی ارتش و سپاه با اخوت و برادری در کنار همدلی و همراهی در اوج هماهنگی در دریا حضور دارند. اگر ماموریت و اقتدارآفرینی ناوگروه ۸۶ رقم خورد شامل مجموعه کل ایران زمین بود چرا که همرزمان از ۲۹ استان کشور حضور داشتند و ۱۳ نفر نیز از آذربایجان شرقی در این ماموریت بودند.

ایرانی گفت: دشمن بداند که هیچگاه نخواهد توانست این غیرت‌ها را از ما بگیرد و در هر لحظه که نیاز باشد نیروهای دریایی در صحنه حضور دارند.

وی افزود: امروز نقطه عطف اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی، با حضور مردم نمایش داده شد و مردم نشان دادند که همیشه ایرانی‌ها و آذربایجانی‌های باغیرت و به ویژه تبریز گوش به فرمان مولا هستند و هرآنچه که ولایت فقیه تکلیف کنند در اولویت آن‌ها است و در هر صحنه‌ای پرشور حضور می‌یابند زیرا انقلاب متعلق به خودشان است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا