عمومی

مسئولان لرستان با خانواده‌های شهدای روحانی دیدار کردند – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، مسئولان لرستان در آستانه برگزاری کنگره ملی ۴ هزار روحانی لرستان و بزرگداشت ۵۴ روحانی لرستانی با خانواده روحانیون عبدالحسین مبشر، علی عباس حسین پور و شیخ محمد کشوری دیدار کردند.

این دیدار با حضور فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان، نماینده ولی فقیه لرستان، مدیرکل بنیاد شهید استان، نماینده ولی فقیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برگزار شد. ، رئیس حوزه علمیه و رئیس بسیج دانشجویی.

دیدار با خانواده شهدا باعث افتخار بود

حجت الاسلام سید احمدرضا شاهرخی نماینده ولی فقیه در لرستان در دیدار با خانواده شهید علی عباس حسین پور گفت: دیدار با خانواده های شهدا و جانبازان ایثار، جهاد و ایثارگری که دارای تمام مدال هستند. عزت نزد آنان مایه عزت و سربلندی ماست.» آری.

وی افزود: خانواده شهید حسین (ع) الگوی جهادگران و خانواده های زحمتکشی هستند که در مسیر آرمان های اسلامی و دینی محکم ایستاده اند.

نماینده ولی فقیه لرستان تصریح کرد: روحانیت همان گونه که در حفظ، بقا و استمرار اسلام نقش بی بدیل داشته اند، در شکل گیری، بقا و تداوم نظام اسلامی نیز همواره پیشتاز بوده و هستند. همواره در خط مقدم حرکت جهادی و فرهنگی بوده اند.

حجت الاسلام شاهرخی گفت: صبر، ایثار و سرکشی خانواده های معظم شهدا بهترین بار و پشتوانه برای نظام جمهوری اسلامی است و حمایت از آنان موجب عزت و سربلندی نظام اسلامی است.

وی همچنین در دیدار با خانواده شهید عبدالحسین مبشر گفت: شهید مبشر یکی از شهدای اصلی روحانیت استان لرستان است که پس از پیروزی انقلاب خمینی به پیروی از امام(ره) پیش رفت.

دیدار مسئولان لرستان با خانواده شهدای روحانی

نماینده ولی فقیه لرستان افزود: در زمانی که ظلم، ظلم و تاریکی فراگیر شده بود، ائمه تبعید بودند و هیچکس نمی توانست حرفی بزند، شهیدان روحانی و سعید فهرودین الرشید می پرچم نورانی را از اسلام ناب محمدی برافراشتند. مسیر روشنگری امام در محافل، مساجد و مراکز گسترش یافت.

حجت الاسلام شاهرخی با بیان اینکه شهید مبشر از فرهنگیان استان است و محدود به مرکز استان نبوده و در شهرستان های دیگر نیز خدمت می کرد، گفت: شهید مبشر مردی فرهیخته است که خلق و خوی او در بین نسل جوان تاثیرگذار است و در تربیت بسیاری از جوانان موثر است.

وی افزود: این شهید گرانقدر اولین رئیس بنیاد شهید پس از پیروزی انقلاب بود و در عرصه های مختلف تلاش بی وقفه ای انجام داد.

نماینده ولی فقیه لرستان نیز در دیدار با خانواده شهید شیخ محمد کشوری گفت: روحانیت با لشکرکشی ها، محراب ها، منبرها، نمازهای دسته جمعی، همواره در مسیر آرمان های دینی و مذهبی ایستاده اند. ارزش ها. پیشرفته و دموکراتیک.

وی افزود: روحانیت نقش مهمی در شکل گیری و تداوم نظام اسلامی داشت، روحانیت آن نسل فعالانه به ترویج معارف اسلامی، معارف دینی و همراهی با ائمه پرداختند.

روحانیون صادقانه موعظه می کنند

سردار مرتضی کشکولی فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان نیز در این دیدارها با بیان اینکه انقلاب ما یک انقلاب اسلامی است و پیشوایان ما روحانی هستند، افزود: روحانیون صادقانه صحبت می کنند، همیشه در خط مقدم ایستاده و در این راه شهادت می دهند. “

وی با اشاره به اینکه لرستان دارای 54 روحانی است که در عرصه های مختلف فعالیت داشته اند، گفت: روحانیت همواره در عرصه های شهرت، امنیت، دفاع الهی و هر چیزی که وجود داشته باشد پیشتاز بوده است.

دکمه بازگشت به بالا