عمومی

مسئولیت‌ها بر اساس شایستگی باشد/ ضرورت رعایت عدالت اسلامی – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین ، حجت الاسلام سید احمدرضا شاهرخی یکشنبه شب در جلسه تفسیر قرآن در سخنانی با تبریک میلاد امام حسن مجتبی (ع) اظهار داشت: ایشان اجداد بزرگوار و عزیزانشان را گرفتند. پدر امام علی (ع) الگو دارد.

وی با بیان اینکه امام حسن مجتبی (ع) هنگام شهادت فرمودند برای سفر آخرت آماده باشید و آمادگی داشته باشید که در سفر آخرت باعث حسرت و اندوه نشوید: امام علی (ع) ایستاد. خودش از اینکه چمدان کم داشت پشیمان بود و سفر طولانی ترسناک بود زیرا حسابرسی حسابرسی دقیقی بود.

نماینده ولی فقیه لرستان در ادامه سخنان خود با اشاره به این آیه گفت: خداوند هیچکس را گمراه نمی کند از هدایت بپرهیزید.

حجت الاسلام شاهرخی با ذکر مصادیق ظلم و ستم گفت: مفسدان فی الارض، منافقان و پیروان آنها، کسانی که خمس و زکات مال خود را نمی دهند، سرسختانه با حرف حق، پیروی از هوا و هوس، استکبار، بی عملی دنیا، سوء استفاده از نعمت خدا، خیانت در امانت از مصادیق ظلم است.

وی با اشاره به عواقب ظلم و ستم ادامه می دهد: در آیات 86 و 87 قرآن از زبان ذوالقرنین تأکید شده است که هر که ایمان آورد و کار شایسته انجام دهد بهترین پاداش را برای او در نظر می گیرد. گفتن آسان است، ما تصمیم می گیریم

نماینده ولی فقیه لرستان با تاکید بر اینکه ظلم هم عذاب دنیوی دارد و هم عذاب اخروی، تصریح کرد: شکنجه دنیا مانع از عذاب اخروی نیست، شکنجه دنیا معلوم است اما حقیقت و جدیت است. شکنجه آخرت ناشناخته و قابل مقایسه نیست.

حجت الاسلام شاهرخی ادامه داد: در عین حال همه ما و هر یک از ما بر اساس وظایفی که دارد به ویژه حاکم اسلامی وظایفی داریم که عدل اسلامی را اجرا کنیم، مقابله با ظلم، احکام اجتماعی که به راحتی قابل توجه است و… “

رك 124 سوره «بهزار»، «جاهليت (ايراحيمه») در ميان پيامبران جايگاه ويژه اي دارد و الگوي پيامبران اسلامي، برگزيده، صالح، صادق، صبور، درستكار، مؤمن و… به شمار مي رود. سرانجام به مقام ایمان رسید.

نماینده ولی فقیه لرستان گفت: در این آیه تاکید شده است که وقتی خداوند ابراهیم (ع) را امتحان کرد و او در امتحان سخت و دشواری قرار گرفت، خداوند به او فرمود من تو را امام و مردم قرار دادم، حضرت ابراهیم (ع) ع) فرمودند که این امام در نسل من به حیات خود ادامه می دهد؟ خداوند فرمود: عهد امامان به ظالمان نرسید، پس انبیا نیز مورد آزمایش قرار گرفتند.

حجت الاسلام شاهرخی در ادامه با بیان اینکه برای انتصاب و گزینش امتحان نیز لازم است، ادامه داد: حضرت ابراهیم برای رسیدن به مقام امامت، امتحانات را یکی یکی پس دادند. سنگین تر، سخت تر، منبع امام و مسئولیت اجتماعی شایستگی است.

وی گفت: در اشعار ذکر شده تاکید شده است که عهد امامت به ظالم نرسید، لیاقت، جهاد، ایثار می خواست که پس از جنگ احد توسط سوسن عمر للفنأحسنوامن کمواتکوامن کمواتکوا من سمواتکواشرعدیم نازل شد. » که پس از جنگ احد نازل شد، تأکید: کسانی که با وجود مجروحیت، دعوت پیامبر اسلام را به جهاد اجابت کردند و به شمار می رفتند.

نماینده ولی فقیه لرستان تصریح کرد: بهشت ​​با عمل در اختیار بشر قرار می گیرد.

دکمه بازگشت به بالا