استان ها

مسابقات زوران غرب کشور در کرمانشاه برگزار می‌شود

patc/ کرمانشاه رئیس انجمن زوران کشور از برگزاری مسابقات غرب زوران به میزبانی کرمانشاه تا قبل از پایان سال خبر داد.

بهرام بهروش در گفت وگو با patc، با اشاره به دیدار اخیر خود با رئیس فدراسیون ورزش های روستایی و ورزش های بومی محلی، گفت: در این جلسه به دعوت آقای امیری خراسانی در خصوص توسعه زوران برگزار شد. در بخش‌های منطقه‌ای، ملی و فراملی.» گزارش‌هایی وجود داشت و ما گفت‌وگو کردیم.

وی به بیان برنامه های خود برای توسعه این رشته در کشور پرداخت و افزود: زوران ورزشی با قدمت در استان های غربی کشور است، اما به دلیل اینکه حدود ده سال پیش در کرمانشاه به وجود آمد، به نام کنگاور ثبت شده در سراسر کشور نامیده می شود. ما

رئیس انجمن زوران کشور با بیان اینکه از چند سال پیش فعالیت‌های زوران در کرمانشاه جدی‌تر شد، گفت: متأسفانه اگرچه برنامه خوبی برای این امر در نظر گرفته‌ایم، اما شیوع بیماری عروق بیماری کرونا قلب این امر را غیرممکن می‌کند. تا ما این برنامه ها را اجرا کنیم.» بیایید به آنجا برسیم.

وی با اشاره به اینکه بیماری عروق بیماری کرونا کشور با واکسیناسیون گسترده بهبود یافته است، گفت: در این راستا طرح این رشته ورزشی را راه اندازی کرده ایم و در اولین گام نامه هایی را به تمامی هیئت های ورزش روستایی و ورزش های بومی محلی ارسال کرده ایم. ملاقات با نمایندگان. آنها.» خود را برای راه اندازی کمیته Zoran معرفی کنم.

بلوشی برگزاری کلاس های توجیهی، آموزشی، داوری و مربیگری را گام بعدی در توسعه و فعال سازی این رشته ورزشی در استان های مختلف دانست و گفت: منشور ورزش زوران به تایید فدراسیون فوتبال رسیده و به وزارت ورزش و ورزش ارسال شده است. جوانان برای تایید نهایی

وی با بیان اینکه پس از برگزاری دوره آموزشی، مسابقات این رشته در چین راه اندازی می شود، گفت: مسابقات منطقه ای زوران برای اولین بار تا قبل از پایان سال جاری در کردستان، لرستان، همدان و خوزستان برگزار می شود. در این ورزش کاملا شیک و به میزبانی کرمانشاه برگزار می شود.

رئیس انجمن زوران کشور ادامه داد: امیدوارم با برگزاری این مسابقات بتوانیم خود را برای محل برگزاری مسابقات قهرمانی زوران کشور در سال 1401 آماده کنیم و بتوانیم در سال 1402 میزبان این ورزش باشیم.کشورهای همسایه ژان ما کرمان شاها داریم.

وی خاطرنشان کرد: برنامه چند سال آینده انجمن، ثبت جهانی این ورزش باستانی است، لذا در این مدت سعی خواهیم کرد با فعالیت های مختلف زمینه را برای اجرای این مهم فراهم کنیم.

بهروش در پاسخ به سوالی مبنی بر آخرین پیگیری های انجام شده در زمینه ساخت گودال زوران کرمانشاه گفت: سال ها پیش این کار را پیگیری کردیم و حتی توانستیم اعتبارات لازم را نیز تامین کنیم، اما متاسفانه بنا به دلایلی محقق نشد.»

وی خاطرنشان کرد: برای اینکه بتوانیم گودال استاندارد زوران را در کرمانشاه بسازیم، مسئولان استانی باید تلاش کنند زیرا اعتبار و زمین زیادی می طلبد.

به گفته این مسئول، دفتر انجمن زوران کشور به زودی در محل فدراسیون ورزش روستایی و ورزش بومی محلی ایجاد می شود.

وی در بخش پایانی سخنان ضمن تشکر از حمایت های دو رئیس سابق از این ورزش گفت: امیدواریم با حمایت رئیس فعلی بتوانیم گام های خوبی برای این ورزش و ورزش روستایی استان برداریم. هيئت هاي نمايندگي.» زير نظر انجمن فعاليت در اين زمينه را انجام دهد.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا