عمومی

مطالبات مردم «قلعه جیق» گمیشان در احیای دیوار گرگان لحاظ می شود – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، محمد جواد سواری چهارشنبه شب در گامیشان گفت: با توجه به اینکه زندگی مردم متاثر از زندگی مردم است، موضوع روستای قلعه جایق را در اولویت قرار خواهیم داد و با ظرفیت محلی به این روستا خواهیم پرداخت.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گلستان افزود: مرمت دیوار گرگان به یکی از اولویت های میراث فرهنگی استان تبدیل شده است اما اقدامات انجام شده با حفظ میراث فرهنگی در این اثر تاریخی ساکن می شود. مشکلات و دغدغه های مردم منطقه و حریم خصوصی برطرف خواهد شد.

وی گفت: ما سخت تلاش می کنیم تا از طریق مشوق هایی برای توسعه زیرساخت های گردشگری از جمله صدور مجوزهای بی نام در اطراف این منطقه میراثی، سرمایه گذاران داخل و خارج استان را جذب کنیم.

ساوری ادامه داد: 30 میلیارد ریال سفر اسفند ماه گذشته رئیس جمهور و 50 میلیارد ریال اعتبارات دولتی برای آغاز مرمت و احیای دیوار بزرگ گائوگان در نظر گرفته شده است تا با اتمام پروژه، شرایط برای بازدید گردشگران فراهم شود. این مکان تاریخی

باید بگویم؛ دیوار دفاعی، دیوار بزرگ گرگان یا دیوار سرخ که در برخی اسناد قدیمی «مار سرخ» نامیده می‌شود، یکی از سه دیوار بزرگ تاریخی شهر جهان است.

دکمه بازگشت به بالا