ورزشی

منصور پوحیدری؛ آبی‌تر از هر آبی

به گزارش patc؛ بسیاری از مورخان ورزش به اهمیت حضور منصور پورحیدری در باشگاه استقلال اشاره کرده اند.بعد از این تیم انقلاب با تغییر نام به استلار فعالیت خود را ادامه دهد. عنایت آتشی، اولین کارگردان تاریخ باشگاه استلار پورحیدری بعد از انقلاب با تایید تلاش برای زنده ماندن استقلال، درباره آشنایی با او گفت: من منصور را از سال 44 می شناسم. ما رفت و آمدهای خانوادگی داریم و بیشتر اوقات را با هم می گذرانیم. او فردی متدین و با اخلاق است. در یک خانواده متمدن شکل گرفته است. او هرگز از نام و پیراهنش سوء استفاده نکرد. منصور هرگز به کسی بدهکار نیست. زمانی بود که استقلال نیاز داشت بدون لباس به بازی اعزام شود و حضور منصور پورحیدری و البته ناصر حجازی باعث شد تا این تیم با اعتبار خود به کار خود ادامه دهد.

در این سال ها بازیکنان زیادی با استقلال بوده اند. می آیند و می روند اما یکی از قدیمی ترین افراد زیر نظر پورحیدری جواد زرینچه است. زرینچه که سال ها به عنوان کاپیتان تیم منصور پورحیدری در این رشته حضور داشت به او گفت: منصورخان یک آقا است. مردی مهربان و دلسوز. اگر استگرار زنده بماند به خاطر منصورخان است. استلار به او مدیون است.

پوحیدری

بهروز پرورش خواه گفت: روح منصورخان شاد. روحش شاد. امیدوارم او آنجا باشد. امیدوارم همینطور بماند.

یدالله اکبری هافبک سابق آبی پوشان با سرمربیگری منصور پورخدری در این تیم بازی می کند. نیمه نهایی جام باشگاه آسیا رسید می گوید او: او پدر او از نظر روحی مستقل است و به حفظ اخلاق اعتقاد راسخ دارد. نعمت بزرگ و خاطرات عالی.

محمد نوازی در دوران مربیگری پورحیدری مدافع و هافبک استقلال بود که در مورد او اینگونه اظهار نظر کرد: خدا رحمت کند منصورخان را مرد بزرگی است. ممکن است تنش هایی بین بازیکنان وجود داشته باشد اما او منظورش را بیان کرد. به عنوان نام مستعار او، او پدر واقعی استقلال است. این یک اسطوره بزرگ برای باشگاه است.از زمانی که او آبی ها را در این باشگاه ترک کرد دشواری بوجود آمد.

نوازی از شاگردان ناصر حجازی و منصور پورحیدری گفت: هر دو در ورود به باشگاه و ورزشگاه عنوان کردند که الگو بودند و از آنها بزرگتر بودند.این دو نفر همیشه عالی بوده اند و همیشه عالی بوده اند.

نواز درباره ماندگارترین خاطره پورخدری در ذهنش گفت: بازی های زیادی وجود دارد که باعث پرخاشگری و تنش شده است اما منصورخان از همه می خواهد که آرام باشند. بازی تنش علیه اتحاد نیز پدید آمد، اما منصورخان آن را حل کرد.

منصور پورحیدری.jpg ۲

منصور پورحیدری آخرین بار در سال 82 به عنوان سرمربی استقلال فعالیت می کرد و از آن زمان تاکنون به عنوان سرمربی استقلال و پست های مشاوره ای مختلف حضور داشته است. با این حال، شهرت اخلاقی او به دیگرانی رسیده است که مستقیماً با او کار نکرده اند و شاگرد او نیستند.

احمد جمشیدیان (احمد جمشیدیان) هافبک سابق آبی ها درباره اسطوره فوتبال 👏👏👏 گفت: فوتبال ایران قدمتی به اندازه فوتبال آسیا دارد. سال‌هاست که بازیکنان و مربیان بزرگی بیش از انگشتان دو دست در فوتبال ما مانده‌اند، اما اسطوره‌ای از رنگ و تعصب نیز در تاریخ وجود دارد. فوتبال ثروتمندان ایران جاودانه اند.

جمشیدیان افزود: منصورخان پورحیدی یکی از پرتعدادترین و تاثیرگذارترین افراد تاریخ فوتبال ایران است که سابقه سرمربیگری در تهران و استگرا را داشته و در تورنمنت های متعددی در ایران و آسیا جای پای خود گذاشته است. تیم ملی قابل مشاهده است.فردی با اخلاق که عاشق آبی و قرمز و شخصیت است اخلاق او احترام می گذارد.روحش شاد همیشه در قلب ماندگار است.

امین مانوچیری او در فصل 91-92 به استقلال پیوست و مستقیما زیر نظر منصور پورحیدری بازی نکرد اما با توجه به اینکه از کودکی طرفدار استقلال بود، این اسطوره را تمجید کرد و گفت: منصورخان یک استقلالی واقعی است. استقلالی ها باید به آن افتخار کنند.

اگر بخواهیم از همه شاگردان پورحیدری در مورد او و فضایلش بپرسیم، شاید به این دلیل است که شاگردان زیادی تربیت کرده و صبر و حوصله اش چند ساعت طول می کشد، اما همه شاگردان و نزدیکانش به آن پایبند هستند. عشق او تیم مورد علاقه او و فداکاری برای تبدیل شدن استگرار به یکی از دو تیم بزرگ است. سرمایه، پایتخت محکم بایست. نعمت بزرگ و خاطرات عالی.

انتهای پیام/5

دکمه بازگشت به بالا