حوادث و رویدادها

مهم‌ترین حوادث کشور در هفته گذشته چه بود؟

سخنگوی سازمان اورژانس کشور برخی از مهم‌ترین حوادث رخ داده در کشور در هفته پایان فروردین ماه را تشریح کرد.

بابک یکتاپرست در گفت‌وگو با patc، درباره حوادث مهم هفته گذشته در کشور گفت:طی هفته گذشته از  ۲۵ فروردین ماه تا ۳۱ فروردین ماه، ۵۰۹ حادثه ویژه در سامانه ۱۱۵ به ثبت رسید.

ثبت ۱۶۴ حادثه ترافیکی در هفته گذشته 

سخنگوی سازمان اورژانس کشور بیان کرد: در مجموع ۱۶۴ حادثه ترافیکی به ثبت رسید که منجر به مصدومیت ۹۴۷ نفر شد. از این تعداد، ۸۳۷ به مراکز درمانی انتقال یافتند. همچنین ۱۱۰ نفر در محل حادثه درمان شدند. متاسفانه ۵۴ نفر نیز جان خود را از دست دادند.

وی با اشاره به استان های پرحادثه کشور افزود: بیشترین حادثه در استان کرمان با ۱۷ مورد بود که در این حوادث پنج نفر کشته و ۹۹ نفر زخمی شدند. در استان خراسان رضوی نیز ۱۴۵ حادثه داشتیم که ۷۸ نفر مصدوم و سه نفر فوت شدند. همچنین در آذربایجان غربی، ۷۸ مصدوم و پنج نفر فوتی در ۱۳ حادثه گزارش شده است. 

سخنگوی سازمان اورژانس کشور ادامه داد: در استان های خوزستان،سیستان و بلوچستان و فارس، بیشترین تعداد فوتی های تصادفات به ثبت رسیده که ترتیب 9، هشت و شش نفر بودند. 

یکتاپرست درباره حوادث مربوط به حمل و نقل عمومی نیز گفت: در هفته گذشته، چهار درصد تصادفات مربوط به این حوادث بود که در مجموع ۸۶ نفر مصدوم و پنج نفر کشته شدند. در این بازه زمانی، چهار  نفر در تصادفات مرتبط با تریلی و کامیون کشته و ۴۸ نفر نیز  زخمی شدند. این تصادفات نیز ۹ مورد بود که معادل پنج درصد کل سوانح است.

سخنگوی سازمان اورژانس کشور ادامه داد: همچنین هفت نفر در تصادفات وانت بارها کشته و ۶۹ نفر زخمی شدند. 

یکتاپرست با اشاره به تصادفات موتورسیکلت‌ها نیز گفت: در این مدت، ۹ تصادف موتورسیکلت نیز رخ داده که در مجموع شش نفر کشته شدند. همچنین ۳۱ نفر هم در این تصادفات زخمی و به بیمارستان انتقال داده شدند.

به گفته وی، مهم ترین تصادف این بازه زمانی، در ۲۷ فروردین ماه در گردنه حیران رخ داد که پنج کشته و ۱۹ زخمی برجای گذاشت. 

مهم‌ترین حوادث غیرترافیکی هفته گذشته چه بود؟

وی با بیان اینکه در این بازه زمانی، ۳۴۵ حادثه غیرترافیکی به ثبت رسیده است؛ افزود: این حوادث منجر به مصدومیت ۴۴۷ نفر شد که ۳۹۵ نفر به محل درمانی اعزام و ۵۲ نفر در محل درمان شدند. همچنین ۱۲۴ نفر جان خود را از دست دادند.

سخنگوی سازمان اورژانس کشور ادامه داد: متاسفانه در هفته گذشته ۲۶ حادثه آتش‌سوزی یا انفجار بر اثر نشت گاز به اورژانس اعلام شده است که در این حوادث، ۵۹ نفر مصدوم و هشت نفر کشته شده‌اند. تعداد این حوادث در مقایسه با هفته گذشته بدون تغییر است. 

یکتاپرست درباره حوادث غرق شدگی نیز گفت:‌از این دست حوادث در هفته پایانی فروردین ماه ۱۱۷ مورد داشتیم که ۱۱ نفر کشته و ۱۱ نفر مصدوم شده‌اند. نسبت به هفته گذشته این حوادث کاهش شش درصدی داشته‌اند. آتش‌سوزی یک کانکس در ۳۰ فروردین ماه در بزرگرراه یاسینی، دو مصدوم و شش کشته برجای گذاشت که مهم‌ترین حادثه غیرترافیکی این هفته بود.

سخنگوی سازمان اورژانس کشور ادامه داد: در حوادث جوی این بازه زمانی نیز، در مجموع ۱۳ نفر کشته و ۱۷ نفر زخمی شده‌اند. 

یکتاپرست با بیان اینکه در هفته گذشته، ۳۶ مورد زمین لرزه رخ داده است؛ گفت: مهم‌ترین زمین‌لرزه، زلزله ۴.۸ ریشتری ۲۹ فروردین ماه در ۲۴ کیلومتری منطقه مسجد حضرت ابوالفضل(ع) استان سیستان و بلوچستان بود که خوشبختانه هیچ خسارتی نداشت. 

انتهای پیام 

تیم تحریریه مطالب حوادث

نویسنده حوادث با استعداد در تولید محتوای چندرسانه‌ای هستم. توانایی استفاده از تصاویر، ویدئوها و صداها برای جذب و تاثیرگذاری بیشتر را دارم.
دکمه بازگشت به بالا