استان ها

موافقت دولت با عضویت وزرای ارشاد و علوم به کارگروه اقتصاد دیجیتال

بهادری جهرمی اعلام کرد؛

سخنگوی دولت با تشریح جزئیات مصوبه کمیته دولت، از تصویب عضویت اعضای جدید کمیته اقتصاد دیجیتال و بازنگری در اساسنامه سازمان منطقه آزاد تجاری و صنعتی ماکو خبر داد.

به گزارش گروه سیاست های خبرگزاری آنا، علی بهادری جهلمی در جلسه امروز کمیته دولت در جمع خبرنگاران ضمن ارائه آخرین گزارش سازمان برنامه و بودجه از بودجه، در تشریح این مصوبه در جلسه امروز کمیته دولت گفت: پس از آن لایحه، رای و رئیس شورای اسلامی حضور یافت و لایحه را تقدیم کرد. پیش از این در 18 جلسه تمامی جزئیات بودجه به تصویب وزرا رسیده بود.

وی افزود: کمیته دولت امروز با اضافه شدن ارشاد فرهنگی و اسلامی و وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به کارگروه اقتصاد دیجیتال موافقت کرد.

سخنگوی دولت گفت: با توجه به توصیه وزارت امور خارجه، دولت با لایحه کنوانسیون سازمان ملل متحد در مورد استفاده از ارتباطات الکترونیکی در قراردادهای بین المللی موافقت کرد تا به مجلس و جامعه تجاری ارائه شود تا فعالان اقتصادی بتوانند از آن استفاده کنند. ارتباطات الکترونیکی برای تعامل با طرف های خارجی، ایران نیز یکی از اعضای این معاهده است. معاهده منعقد شده است.

سخنگوی دولت افزود: در خصوص نحوه تشکیل جلسه هیأت داوری و نحوه تصمیم گیری، با پیشنهاد وزارت دادگستری و تصویب نماینده قانونی، تغییراتی در آیین نامه ایجاد شده است.

بهادری جهرمی گفت: امروز اساسنامه سازمان منطقه آزاد تجاری و صنعتی ماکو برای رسیدگی به موضوع کمیته نگهبان در هیئت دولت بررسی و اصلاح شد.

در حال تکمیل…

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا