خانواده و جامعه

موج ششم کرونا در تمام مناطق تهران افزایشی شد

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی ایران از افزایش موج ششم کووید 19 با ویروس امیکرون در تمام مناطق تهران خبر داد.

به گزارش patc، دکتر نادر توکلی در وبیناری که با حضور روسای دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، سه دانشگاه تهران و ایران و همچنین مسئولان و کارشناسان 128 بیمارستان برگزار شد، افزایش آمار کوید 19 ناشی از ویروس omicron را تشریح کرد.

وی ادامه داد: از هفته اول و دوم بهمن ماه سال جاری با آمارهای روزافزونی در حوزه هایی مانند مراجعین، بستری ها و فوتی ها مواجه هستیم.

توکلی با اشاره به افزایش 100 درصدی بستری ها به دلیل ویروس امیکرون در هفته دوم بهمن، گفت: همچنین افزایش فوتی ها داشته است.

وی افزود: مولداد با 1400 بستری در تاریخ شانزدهم با رکورد 1812 بیشترین تعداد بستری را داشت و از آن زمان کاهش یافته اما اکنون این تعداد افزایش یافته است.

توکلی ادامه داد: از ابتدای بهمن ماه، تعداد پذیرش های بیمارستانی از 174 مورد به 586 مورد افزایش 236 درصدی داشته است.

وی با اشاره به اینکه 40 درصد از افراد در هفته دوم بهمن ماه، PCR مثبت شدند، گفت: همچنین از هر 100 بیمار بستری، 20 درصد افراد زیر 10 سال بودند.

توکلی در جمع بندی پایانی خود افزود: 50 درصد بیماران بستری در بیمارستان ها بالای 50 سال و 90 درصد فوتی ها بالای 50 سال بوده که افراد 60 تا 70 سال در بخش بستری هستند.

وی خاطرنشان کرد: مرخصی استعلاجی ویروس امیکرون تا پنج روز، بازگشت به کار بدون آزمایش، استانداری تهران نیز محدودیت های یک هفته ای را اعلام می کند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایران، توکلی با اشاره به اینکه برنامه درمانی امیکرون کودکان شنبه هفته آینده اعلام می شود، افزود: این جراحی در بیمارستان کودکان با محدودیت انجام می شود، اما برای جراحی بزرگسالان محدودیتی وجود ندارد. اراده.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا