عمومی

میدان جنگ سایبری – patc

جهان با قدرت فناوری رایانه ای مواجه است که می تواند از طریق هک کردن با فشار یک دکمه، آسیب های مجازی و ضرر مالی به مردم وارد کند.. مفهوم فضای مجازی به عنوان میدان نبرد در سال‌های اخیر تغییرات قابل‌توجهی داشته است، از جمله تأثیر مخرب این حملات بر دولت‌ها، گروه‌ها و افراد. مهم ترین نوع چنین حملاتی هک است که یکی از ترسناک ترین موقعیت ها برای دولت ها و افراد است.

منشأ اصلی این نگرانی وجود طرف های مختلف در این موضوع و دشواری ریشه یابی آن است. دلیل دیگر به هزینه تعریف اساس حمله و ارزیابی تاثیر آن برمی گردد. وب پراکنده تبدیل به یک سایت تحت فشار از جمله جاسوسی، دسترسی غیرمجاز و کنترل پایگاه های داده شده است که می تواند امنیت ملی برخی کشورها را تهدید کند.. در نتیجه چنین تحولاتی، اکثر دولت ها مسائل فضای مجازی را در اولویت قرار داده و بر توسعه مکانیسم های پیشگیرانه تمرکز کرده اند..

حملات سایبری به یک گزینه قدرتمند و کم هزینه برای جنگ تبدیل شده است. جهان با قدرت فناوری رایانه ای مواجه است که می تواند از طریق هک کردن با فشار یک دکمه، آسیب های مجازی و ضرر مالی به مردم وارد کند.. رویدادهای اخیر، چه مجازی و چه واقعی، بیشتر در مورد قلمرو جنگ سایبری به ما نشان می دهد. این امر به ویژه پس از اقدامات گروه Anonymous صادق است (هکر ناشناس)که یک شبکه هکر بین المللی است، آشکارتر می شود. این شبکه اهداف جهانی و خاورمیانه از جمله اسرائیل را هدف قرار می دهد. از روند این حملات به نظر می رسد تنش بین بازیگران به حمله و ضدحمله تبدیل شده و تأسیسات و سامانه ها را در مناطق مختلف کشورهای طرفین جنگ هدف قرار داده و همچنین خسارات مادی نامحسوسی را به بار آورده است.. برآورد میزان این خسارات و تأثیر آن بر عملیات مالی و فنی و طرح‌های سازمان‌های غیرنظامی و نظامی متفاوت است..

توانایی مقابله با این مشکل به یک فلسفه اصلی دولت تبدیل شده است و دولت باید از این دانش برای طراحی مجدد سیستم ها و فناوری های امنیتی در عصر اطلاعات استفاده کند.. اهمیت این موضوع در این است که حملات سایبری نیز راهنمایی برای درک چگونگی مواجهه با اثرات این پدیده در دنیای فیزیکی است.. حملات سایبری باید به لیست تهدیدات عمومی که هر دولت، گروه و فردی با آن مواجه است اضافه شود. این حملات توانایی تخریب کشورها یا جهان را دارند (به خصوص که فضای مجازی در بسیاری از زمینه ها نقش فزاینده ای ایفا می کند و افراد، گروه های سیاسی و سازمان های دولتی به طور فزاینده ای به فضای اینترنتی ایجاد شده توسط نفوذ متکی هستند.. این امر اهمیت استراتژیک این مکانیسم ها و اثربخشی آنها در دستیابی به اهداف کاربر را برجسته می کند.).

ابزارهای دیجیتال و فیزیکی بیشتر و بیشتر اکنون کاربران متخصصی دارند که می توانند عملکرد شبکه را آزمایش کرده و خطاها را شناسایی کنند.. فرصت های زیادی برای هکرها وجود دارد که از آن برای انجام اقدامات در سیستم استفاده کنند. در طول دهه گذشته در زمینه اینترنت و نرم افزار، ابزارهای زیادی پدید آمده اند که می توانند سیستم های فناوری اطلاعات را مختل کنند.. این ابزارها توسط افراد غیر حرفه ای یا سازمان هایی با فعالیت محدود طراحی شده اند. آنها ابزاری را توسعه داده اند که می تواند سیستم های کامپیوتری را به خطر بیندازد و به نفع اشخاص ثالث یا برای اهداف دیگر کار کند..

پس از افشای هزاران سند طبقه بندی شده بین وزارت امور خارجه ایالات متحده و مأموریت های آن در سراسر جهان، جهان امروز اولین طوفان سایبری خود را تجربه می کند.. این افشاگری ها روابط بین المللی بسیاری از رهبران جهان را که اظهارات ثبت شده آنها با مواضع عمومی آنها در تناقض است، متشنج کرده است.. این موضوع در بسیاری از کشورها نیز باعث شورش و اعتراض شده است.. استفاده از اینترنت برای انتشار چنین اخباری تأثیر عمده ای بر استقرار اینترنت به عنوان یکی از پیامدهای انقلاب ارتباطات و فناوری اطلاعات و همچنین این تصور که قابلیت های متنوع و بی حد و حصر برای ارائه خدمات به کاربران هم سودمند و هم سودمند است، داشته است. . و بد، می تواند عواقب داخلی داشته باشد. ، منطقه ای و جهانی است

6565

دکمه بازگشت به بالا