عمومی

میزان اعتبارات تزریق شده به هرمزگان بی‌سابقه است – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

سید صولت مرتضوی در آخرین بخش برنامه ریزی شده سفر خود به بندرعباس در دیدار با حجت الاسلام محمد عبادی زاده نماینده فقیه استان هرمزگان، هدف از این سفر را رصد و بررسی سفر رئیس جمهور در صحنه عنوان کرد. خبرنگاران آنلاین.مصوبه استانی. : خروجی سفر رئیس جمهور به هرمزگان یک دستاورد بسیار فرخنده است که در 22 فصل و برنامه شامل بهداشت و درمان، آموزش و پرورش و آموزش عالی، کشاورزی، صنعت، راه، مسکن، شهرسازی، انرژی و … از برنامه های رشد ، عمرانی و اقتصادی تصویب و در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: امروز در محل از برخی طرح ها در استان بازدید کردیم و نشاط و رونق طرح ها را به وضوح دیدیم چرا که برخی از طرح هایی که سال ها معطل مانده بود اکنون با تزریق منابع فعال شده است و امیدواریم بتوانیم به نتایج خوبی دست یابد.

مرتضوی درباره صنعت شیلات و ظرفیت اشتغال و ارز منطقه گفت: به لطف خدا فرهنگ اشتغال بومی مردم محور امروز در حال رشد است و نشانه ای پیدا می کند، همانطور که امروز در ارزیابی اولیه شاهد بودیم، زمانی که به استان سفر کردم ساعت 3.18 بود. میلیارد تومان منابع عمرانی به استان تزریق شد که فکر نمی کنم در هیچ مقطعی از تاریخ به صورت نقدی به استان تخصیص داده شده باشد.

رئیس نهاد ریاست جمهوری ادامه داد: هرمزگان منابع خوبی را در طرح اقتصادی می بیند، وظیفه ما برای اداره بانک تخلیه کامل آن است و وظیفه استاندار به عنوان یک تام الاختیار پیگیری است.

مرتضوی بیان کرد: در حوزه ازدواج هرمزگان کارهای زیادی انجام داده، منابع خوبی تزریق کرده است و میزان جذب بسیار خوب است.

معاون اجرایی رئیس جمهور با تاکید بر اینکه استان ما از نظر مسکن، تامین زمین و زمین برای تعاونی ها و افرادی که می خواهند ساختمان خود را بسازند رتبه دوم کشور را دارد، گفت: فکر می کنم با اجرای این مصوبات تعادل حاصل شود. با ایجاد و تمرکز بر موقعیت ژئوپلیتیکی هرمزگان در استان، آینده استان آباد و پویا خواهد بود.

وی ادامه داد: تا پایان هفته دولت نیز منابع جدیدی را به هرمزگان اختصاص خواهد داد، اما لازم است استاندار استان با وجود اینکه پرچم حرکت جهادی بوده است، اجرای این طرح را به صورت جهادی دنبال کند. در استان مطرح شده است.”

متضوی خاطرنشان کرد: امیدوارم با برنامه های در دست اجرا همه مشکلات مردم و این استان برطرف شود و هرمزگان با توجه به جایگاهی که در ایران و جغرافیای جهان دارد بدرخشد.

مهدی دوستی استاندار هرمزگان نیز در این جلسه گفت: سومین جلسه پیگیری تصویب سفر را امروز برگزار کردیم و باید بگویم سفر ریاست محترم جمهوری به استان در دی ماه سفر مبارکی بود، بیشتر بیش از 220 میلیون تومان مصوب شد و بیش از 13 هزار تومان در سراسر استان در ماه اول صادر شد که جهش بهره برداری پروژه به دلیل توزیع به موقع اعتبار بود.

وی خاطرنشان کرد: اتفاقات پس از سفر جناب عالی رئیس جمهور نشان داد که دولت در اجرای مصوبات و سامانه هایی که در نظر گرفته شده، گزارش دهی و پیگیری دستگاه های تخصصی و گزارش دهی بسیار جدی است.اطلاعات دریافتی از استاندار نشان می دهد دولت به وعده های خود با مردم عمل می کند

حجت الاسلام محمد عبادی زاده، حجت الاسلام محمد عبادی زاده، حجت الاسلام محمد عبادی زاده، حجت الاسلام محمد عبادی زاده، حجت الاسلام محمد عبادی زاده در این دیدار در خصوص زلزله و سیل و سیل صحبت کردند. سایر شرایط اضطراری: به روز رسانی تجهیزات امداد و نجات در منطقه هلال احمر به ویژه استان های جنوبی ضروری است، زیرا چادرها در زمستان و تابستان کارایی خاصی ندارند و باید در هنگام سیل و زلزله در چندین استان با پوشش و سرپناهی استفاده شود ظرفیت خدمات

وی با بیان اینکه سالانه در مناطق مختلف استان که کمترین بارندگی را در خود جای داده است، سیلاب می‌شود، گفت: با لایروبی به موقع رودخانه‌ها به‌ویژه در میناب و رواتان می‌توان از بسیاری از مشکلاتی که مردم در فصل زمستان دارند پیشگیری کرد. و در این زمینه برای درمان هزینه می کنیم، اگر برای پیشگیری هزینه کنیم نتایج مثبتی خواهیم گرفت.

امام جمعه بندرعباس خاطرنشان کرد: یکی از مشکلات جدی که در استان با آن مواجه هستیم بیکاری است که توصیه ریاست محترم جمهوری در سفر به هرمزگان می تواند در این زمینه کمک کند، بخشی از مشکل اشتغال از طریق صنایع کوچک است و دیگری بخشی از طریق صنعت بزرگ و توانایی داشتن توانایی انجام بررسی در دریا است.

دکمه بازگشت به بالا