عمومی

میل به تخریب و تحقیر اسطوره‌ها از کجا می‌آید؟

منتقدان دایی می‌گفتند مربیان خارجی که مورد تقدیر و تمجید قرار گرفته‌اند، پس از چندین سال مربیگری، بازیکنان را به فوتبال ملی معرفی کرده‌اند؛ فقط از محصولات دایی و سایر تیم‌ها استفاده کامل شده است. آیا میل شدید سرمایه ملی از آن سرچشمه می گیرد؟ ”

به گزارش patc، در گزارشی مدافع محمد زارعی نوشت: دایی فقط یک بازیکن، مربی یا پیشکسوت نیست، بلکه جریانی است که می تواند برای همه الگو باشد؛ در دوران بازیگری او باز هم بازیگرانی که به محض انتقاد بیشتر و بیشتر انتقاد می شوند، برخاسته اند. او در سن 18 سالگی با درخشش به انتقادات پاسخ می دهد و در دوران بازیگری خود حتی در نقش یک مبارز وفادار تیم ملی طحال پاره شده را بازی می کند.

بعدها وارد عرصه مربیگری شد، یک قهرمانی با سپاه، دو قهرمانی با جام حذفی و نایب قهرمانی با پرسپولیس. اما همانطور که همه می‌دانند زمانی که رئیس‌جمهور وقت تنها یک باخت به عربستان صادر کرد، او از تیم ملی اخراج شد؛ موضوعی که در آن زمان به آن اشاره کرد، افراد کمی او را باور کردند! محمدعلی بادی، رئیس وقت سازمان ورزش بعداً به این اتفاق اعتراف کرد و سخنگوی وقت وی نیز هفته گذشته این موضوع را تایید کرد.

او علاوه بر زحمت، صداقت و صراحت دایی، شاهزاده فوتبال ایران هم شد. او با اینکه سال هاست فوتبال را کنار گذاشته و مدت هاست مربیگری نکرده است، اما همچنان با موضوعات مختلف در رسانه های داخلی و خارجی تیتر یک می شود. شخصی در صفحه شخصی خود از کریس رونالدو تمجید کرد و روز بعد خبر نجات جلاد از اعدام خبرساز شد. همه می دانند که دایی همیشه در کارهای خیریه پیشتاز است. اشک او در مراسم مذهبی نیز معروف است.

دایی حتی اخیرا از تیم ملی سوریه هم پیشنهاد داشت. دایی مردی است که کارلوس کی روش به عنوان جانشین قانونی او در تیم ملی معرفی کرده است. حالا اگر بخواهیم کارنامه مربیگری او را در سطح باشگاهی و ملی زیر سوال ببریم، فقط می تواند خصمانه یا کوته فکرانه باشد؛ به خصوص سابقه او در تیم ملی و ماجرای برکناری اش.در آن زمان رئیس فدراسیون فوتبال کفاشان بارها عنوان شد که این بزرگترین اشتباهی است که در 40 سال مربیگری انجام داده است و تاکید کرد که اگر دایی بماند قطعا به جام جهانی می رویم.

بعدها دایی دو سال در پرسپولیس مربیگری کرد، دو جام حذفی را بالای سر برد و حداقل چند بازیکن مانند تامی، نور راشی، امید آریسا را ​​وارد فوتبال ملی کرد.

این منتقد دایی گفت: مربیان خارجی که مورد تقدیر و تشکر قرار گرفتند پس از چندین سال مربیگری بازیکنان را به فوتبال ملی معرفی کردند اما فقط از محصولات دایونگ و سایر تیم ها استفاده کامل شد. این تمایل شدید برای تخریب و تحقیر سرمایه ملت ما از کجا می آید؟

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا