فرهنگ و هنر

نامه امانوئل اشمیت برای شهاب حسینی به خاطر این فیلم

آفتاب‌‌نیوز :

داستان «مقیمان ناکجا» درباره جوانی است که به ناگاه وارد یک مهمانسرا می‌شود؛ مهمانسرایی غریب که معلوم نیست کجاست! اما هرچه بیشتر بر مختصات مهمانسرا تأمل می‌کند، بیشتر آشکار می‌شود که جوان در جایی بین مرگ و زندگی قرار گرفته است.

شهاب حسینی که در سال ۱۳۹۲ کارگردانی را با فیلم «ساکن طبقه وسط» آغاز کرد در «مقیمان ناکجا» که درونمایه معنوی دارد به فلسفه زندگی و مرگ می‌پردازد.

پریناز ایزدیار، آرمان درویش، ناهید مسلمی، احمد ساعتچیان، غزال نظر، مهدی حسینی، تنی آواکیان و شهاب حسینی بازیگران این اثر هستند.

فیلم سینمایی «مقیمان ناکجا» که بر اساس نمایشنامه «مهمان‌سرای دودنیا» نوشته اریک امانوئل اشمیت نوشته و ساخته شده است، محصول سال ۱۳۹۶ است و پیش‌تر درگروه «هنر و تجربه» به نمایش درآمده بود.

امانوئل اشمیت بعد از دیدن این اثر که در جشنواره‌های بین‌المللی نیز مورد تحسین قرار گرفته، یادداشتی برای شهاب حسینی ارسال کرد که در بخشی از آن آمده است:

«من این فیلم را ابتدا تا انتها دوست داشتم علاوه بر وفاداری عمیق و فلسفی و دراماتیکش به متن، تسلط زیبایی شناختی کارگردان، انتخاب بازیگران زن و مرد، فضای خلق شده اثر و احساسات قوی که با روش‌های ساده و ناب و اساسی ایجاد شده را تحسین می‌کنم، من احساس برادری زیادی با کارگردان آن، شهاب حسینی می‌کنم.»

کارگروه خبری فرهنگ و هنر

با کلماتم، ابتکار هنری را به وجود می‌آورم و جذابیت زندگی را در آن تقدیم می‌کنم.
دکمه بازگشت به بالا