استان ها

نشست تخصصی اینترنت اشیاء با حضور دانشگاهیان ۵ کشور در قوچان

اولین نشست اختصاصی طرح اینترنت اشیا با حضور دانشگاه های آلمان، انگلیس، رومانی، عراق و ایران از روز شنبه 27 آذرماه در دانشگاه آزاد اسلامی واحد قوچان آغاز شد و تا دوشنبه 30 آذرماه در مارش هارد ادامه خواهد داشت.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی قوچنگ در این نشست اظهار داشت: پروژه آیوترین تعریف شده توسط اتحادیه اروپا در حال توسعه پروژه ای به نام است. اینترنت اشیابه ویژه اشیاء صنعتی تأسیس شده است که اولین جلسه با حضور 10 شریک به میزبانی این واحد دانشگاهی برگزار شد.

احسان پولادی افزود: در این نشست سه روزه پروژه شهید چمران، محققین و کارشناسانی از دانشگاه سیگن آلمان، دانشگاه منچستر انگلستان، موسسه فناوری بخارست، موسسه پتانوکس آلمان، الوسط و دانشگاه سومر عراق، دانشگاه شهید چمران اهواز، دانشگاه سیستان و بلوچستان، مرکز تحقیقات علوم پایه زنجان (ادامه مطلب)

جلسه اینترنت اشیا با حضور دانشمندان 5 کشور در قوچان

وی افزود: هدف از این طرح راه اندازی رشته اینترنت اشیا در مقطع کارشناسی ارشد به منظور حرکت به سمت دانشگاه نسل سوم از طریق فناوری های نوین مانند هوشمندی و با تحقیق دانشجویان در این زمینه می توان مشکلات سنتی صنعت را حل کرد؛ زیرا در این زمینه چالش های موجود از حوزه صنعتی استخراج، تدوین و به صورت کلاسی تدریس می شود. تاکنون این رشته در ایران ظهور نکرده است، این اولین بار است که معرفی شده است. شرکت هایی در این زمینه فعال هستند اما این موضوع به صورت عمومی و کامل مطرح نشده است.

به گزارش آنا، اولین روز این نشست سه روزه در کوچا برگزار و تا دو روز آینده در مشهد ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام/ 4121/4062/

دکمه بازگشت به بالا