ورزشی

نقدی بر عملکرد جهانی پینگ‌پنگ‌بازان/ قدرت حریفان یا ضعف خودی‌ها؟ – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مل، پس از گذشت سال ها از برگزاری مسابقات تیمی قهرمانی جهان، برای اولین بار تیم های شرکت کننده به قرعه کشی در گروه ها تقسیم شدند و از طریق مقدماتی به وظایف مربوطه ادامه دادند و شجاعانه به قله صعود کردند.

برنده این رقابت ها هنوز مشخص نشده است، رقابت مدعیان در چنگدو چین همچنان ادامه دارد و حضور نمایندگان ایران در این رقابت ها چندان دوام نیاورد که حتی نتوانستند حریف خود را ببرند.

نمایندگان ایران در مسابقات جهانی تنیس روی میز در بخش مردان و زنان شرکت کردند. تیم ملی فوتبال مردان ایران در گروه سوم این رقابت ها در هر چهار بازی مقابل هنگ کنگ، رومانی، ژاپن و مجارستان شکست خورد. در مجموع 32 تیم در این بخش حضور داشتند که تیم ایران پس از ناکامی در مرحله مقدماتی با تیم های تایلند، ازبکستان و کانادا در رده بیست و نهم قرار گرفت.

در بخش بانوان 28 تیم حضور دارند. تیم ملی ایران در گروه چهارم این رقابت ها به مصاف تیم های سنگاپور، لوکزامبورگ، کره جنوبی و تایلند رفت و در چهار بازی مغلوب حریفان شد و با ازبکستان، کانادا و آفریقای جنوبی در رده بیست و پنجم قرار گرفت.

البته شکست Guoping در برش تا حد زیادی قابل انتظار است. تیم ما با حریفان آسیایی که هر کدام بالای سر خود هستند مانند تایلند که در هیچ رقابتی نمی تواند بازیکنان را نادیده بگیرد، سنگاپور که سابقه قهرمانی جهان را دارد و کره جنوبی که در رتبه اول جهان قرار دارد رقابت می کند. . فهرست مدعیان آسیایی لوکزامبورگ تنها حریف غیرآسیایی در بین بانوان ایرانی است که با بازیکنان پیر چینی خوب بازی می کند.

در رقابت با این تیم ها امیدی به صعود تیم ملی بانوان تنیس روی میز نیست و همچنان امیدی به صعود مردان به خصوص پس از مشخص شدن حریفان در گروه وجود دارد؛ ژاپن تنها است. تیم سرسخت تیم ملی کشورمان زمین، اما تیم ملی ایران در دیدار مقابل سه حریف دیگر از جمله ژاپن شکست خورد و مجبور شد زودتر از موعد بازی را ترک کند.

عملکرد تنیس روی میز هنگ کنگ، تنیس روی میز رومانیایی و تنیس روی میز مجارستان در گروه مردان چندان بهتر از ایران نیست. نتایج مقابل هنگ کنگ و مجارستان و همچنین دو بازی این دو تیم همگی یک سوال را تایید می کند، یعنی تیم ملی ما حداقل با این دو حریف فاصله چندانی ندارد اما چرا نمی توانیم مقابل این دو تیم نتیجه بگیریم. آنها در پایان؟

مرحله مقدماتی مسابقات جهانی تنیس روی میز به پایان رسید و تیم ژاپن با 8 امتیاز بدون شکست از گروه سوم صعود کرد. در این گروه تیم ملی فوتبال مردان ایران بدون برد در رده پنجم قرار گرفت و از شانس صعود محروم شد. هنگ کنگ، رومانی و مجارستان هر کدام 6 امتیازی شدند که نتیجه امتیاز دوم هنگ کنگ شد و این تیم صعود کرد.

این در حالی است که اگر تیم ملی ایران در دو بازی 3 بر 2 شکست می خورد، نتیجه متفاوت می شد و کشورمان پیروز می شد، آنگاه معادله تعیین تیم دوم کاملاً به هم می خورد که باعث حمایت شاگردان می شد. جمیل لطف الله. همه چیز نسبی است، اما “چرا تیم قهرمانی جهان در ایران اینگونه تمام نشد؟”

انتقاد از عملکرد جهانی یک بازیکن تنیس روی میز/ قدرت یا ضعف حریف در فضای داخلی؟

پیمان حسنی کارشناس و مربی تنیس روی میز در پاسخ به این سوال که «قدرت حریف مانع پیشرفت ایران است یا عوامل دیگری وجود دارد؟» گفت: باید عوامل زیادی در نتیجه گیری یا شکست معتبر باشد.

وی ادامه داد: یکی از مهم ترین عوامل حضور در مسابقات جهانی، اردوها و برنامه های تدارکاتی است که برای تیم ملی ایران اجرا می شود، اما به نظر می رسد این اردوها جهانی نباشد زیرا بازیکنان را به خوبی آماده می کند. اینکه بازیکنان در تمرینات کاملاً در اختیار سرمربی تیم ملی نبودند، تأثیری در عدم کسب نتایج کامل در اردو نداشت.

دبیرکل سابق انجمن تنیس روی میز خاطرنشان کرد: بازیکنان یکی دو ماه قبل از بازی در تیم ملی حضور داشتند اما با توجه به شروع لیگ یک، نورشرد عالمیان و امیرحسین هدیه در مقطعی مجبور به ترک تیم شدند. کمپ آموزشی. در نتیجه نیما عالمیان تنها بازیکن تیم اصلی بود که در اردو ماند و این بار برنامه تمرینی به هم ریخت. از طرفی سفر به فرانسه برای بازی در لیگ های آن کشور با خستگی ناخودآگاه تفاوتی در عملکرد نداشت، هرچند نوشاد در این مورد بهتر از بقیه عمل کرد.

حسینی مجددا با تاکید بر اینکه تیم ملی تنیس روی میز به طور کلی اردوی جهانی برگزار نکرده است، گفت: نوشا تنها بازیکنی است که در مسابقات حاضر شده است. اگر سایر بازیکنان آمادگی بیشتری داشته باشند، قطعا می توانیم نتایج بهتری در مسابقات جهانی کسب کنیم.

دکمه بازگشت به بالا