استان ها

نقش صنایع در تسریع طرح های توسعه مس سونگون

نقش صنعت در تسریع طرح توسعه معدن مس سونگگونگ

رئیس مجتمع مس سونگون در بازدید از گروه پامپیران ضمن تشریح موقعیت معدن در استان آذربایجان شرقی بر نقش صنعت در تسریع در طرح توسعه مس سونگون تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری بنا آذربایجان شرقی، مدیر معدن مس سونگون در نشست مشترک با مدیرعامل و مدیریت ارشد کارخانه پامپیران، از ورودی ها به ظرفیت تولید 14 واحد غنی سازی 300 هزار تنی این کارخانه اشاره کرد. میلیون تن خوراک در سال: تحقیق در مورد انتقال کم خاک با استفاده از روش های علمی برای کوتاه کردن باطله ها و بهبود راندمان کاری در دستور کار این مجتمع است و پمپاژ می تواند یکی از روش ها باشد، مشروط بر اینکه این موضوع به صورت تخصصی در زمینه تحقیق شود. و عملکرد و باید همه جوانب مشکل را سنجید، در این مورد سعی داریم از پتانسیل کارشناسانی مانند کارشناسان گروه پامپیران بهره برداری کنیم.

وی در ادامه سنجش فرسودگی و کاهش فرسودگی، آن را شاخصی از راندمان پمپ می داند و می افزاید: افزایش راندمان پمپ های تامین کننده در یک مجتمع در کنار سایر شاخص ها می تواند ارتباط خوبی بین دو گروه باشد و اساس تعامل ارتباط باید معقول باشد، هم علمی و هم اقتصادی.

مدیر معدن مس سونگون با بیان اینکه هدف این معدن برای تولید یک میلیون تن کنسانتره و 400 هزار تن کاتد طی چند سال آینده است، افزود: نتایج مطالعات اکتشافی اخیر به طور کامل تکمیل نشده و معدن دارای ذخایر قابل بازیافت بیش از 1.0 است. میلیارد و 700 میلیون تن، عمر معدن بیش از 100 سال پیش بینی می شود که ضرورت اجرای فازهای سوم و چهارم فرآوری مواد معدنی، طرح توسعه و تکمیل را ثابت می کند. در زنجیره تولید این مجموعه، در عین حال، هم افزایی صاحبان صنایع در استان می تواند موجب ارتقا و تسریع طرح توسعه صنعت مس سونگ گونگ و در نهایت توسعه اقتصادی و صنعتی استان شود و این همکاری ها قطعاً موجب خواهد شد. این صنایع موجب رشد و توسعه خود می شود که رشد اقتصادی، صنعتی، اجتماعی و اشتغالزایی را برای استان به ارمغان می آورد و …

وی در ادامه از سرمایه گذاری نزدیک به 4 میلیارد ریالی شرکت مس در طرح توسعه صنعت مس شونگونگ، افزود: تحقق این سرمایه گذاری و استفاده بهینه از رفاه نیازمند همکاری کل استان است چرا که با توجه به تعهدات شرکت مس سیاست گذاری، از نظر تامین تجهیزات، دانش، قطعات و موضوعات تامین منابع همگی در خود استان متمرکز است، صنعت، تولیدکنندگان و مراکز علمی و دانشی می توانند از این فرصت استفاده کنند، در صورتی که مجتمع مس سونگون از سال 91 حرکت ساخت داخل را دنبال کرده است. این پرچمدار امروزی شده است. این حرکت در استان است و شرکت‌های مس علاوه بر تلاش‌های انحرافی، تنها در بخش تجاری، سال گذشته بیش از یک هزار میلیارد ریال از استان خریداری کردند. دارایی ها، مالیات ها و … به نمایندگی از استان، مجموعه اهمیت استفاده از ظرفیت استانی را نشان می دهد.

رضوی با اشاره به نامگذاری سال «مولد، دانش بنیان و اشتغالزا» از سوی مقام معظم رهبری، افزود: حفظ، تداوم و توسعه تولید تعهد اصلی و یکی از خطوط قرمز برای همه است. بکوشیم تا با بکارگیری ظرفیت های مراکز علمی و دانش بنیان ها و صنایع برای تحقق شعار سال، نقش سربازان و افسران خود را در پایگاه صنعتی و معدنی ایفا کنیم و این جنگ اقتصادی را برای کشور عزیزمان ایران سربلند کنیم.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا