استان ها

نمایشگاه ” عکس سوگواره عاشورایی” در ملایر برپا می‌شود

patc/ همدان رئیس انجمن فیلم جوان و دبیرکل انجمن عکاسان مریل گفت: با همت جمعی از عکاسان مریل نمایشگاه «عکس های سوگواری آشولعی» از روز سه شنبه 8 شهریور ماه به مدت 7 روز آغاز به کار می کند. در 4 آوریل، اکتبر، ارائه شده توسط انجمن فیلم جوانان مرل برگزار شد.

امید وفایی در گفت وگو با patc، با بیان اینکه در این نمایشگاه 30 عکس از 11 عکاس مرکز عکاس مارل برای علاقه مندان به نمایش گذاشته می شود، افزود: این بار عکاسان مارل مجموعه عکس های این مرکز مربوط به جشن بزرگداشت عکاسان است. مراسم و مراسم محرم در سطح شهرستان.

وی ادامه داد: نمایشگاه سوگواره عاشورایی در واقع روایتی مصور در تصاویر دوربین از وقایع تاریخی کربلاست که هنرمندان عکاس از منظرهای مختلف به آن نگاه می کنند.

نمایشگاه " عکس عزاداری عاشورا" در مارل تاسیس شد

دبیر انجمن عکاسان ملایر گفت: از عکاسان شرکت کننده در این نمایشگاه می توان به فاطمه قربانی، سمانه ترابی، محسن حسینی تبار، میثم عبدلی، ستاره چگینی، پدرام شبیری، رها احمدی، فاطمه سکاوات، سروش کریمی، الهام محمد پارسا یگانه، و الهام پارسا یورگاندی اشاره کرد. راضیه وحشی است

وفایی با اشاره به اینکه انجمن فیلم جوانان مالایی نمایشگاه «عکس های عزاداری اشولایی» را در مجتمع فرهنگی و هنری اداره ارشاد روز سه شنبه 8 شهریور ماه به مدت هفت روز تا چهارمین دوره برگزار می کند و پذیرای علاقه مندان است. : این نمایشگاه بدون کمک هیچ سازمان و سازمانی و تنها با تلاش انجمن و هنرمندان عکاس برپا شد.

نمایشگاه " عکس عزاداری عاشورا" در مارل تاسیس شد

دبیرکل انجمن عکاسان مرل در بخشی دیگر از سخنان خود گفت: انجمن با بیش از 150 عضو و برگزاری دوره های آموزشی مختلف در زمینه عکاسی که نقش بسزایی در ارتقای سطح دانش عکاسی داشته است. استان همدان.

وی با اشاره به اینکه اعضای انجمن صنفی عکاسان و انجمن فیلم جوانان ملایر عناوین و جوایز مختلفی را در جشنواره های ملی و بین المللی دریافت کرده اند، افزود: گروه صنفی عکاسان ملایر با شرکت در رویدادهای مختلف فرهنگی، اجتماعی و مذهبی قادر است دستیابی به ظرفیت های آن در حوزه روایت همراه با توجه راوی به زندگی اجتماعی مردم منطقه جغرافیایی خود بی شک اتفاقی خوشایند در حوزه انسان شناسی و شایستگی فرهنگی آن ناحیه است.

نمایشگاه " عکس عزاداری عاشورا" در مارل تاسیس شد

وفایی خاطرنشان کرد: این مرکز که از اواخر دهه 60 آغاز به کار کرد، در سال 1395 با نگاه و رویکردی جدید و متمرکز وارد فضای مهم عکاسی شد و با برگزاری کارگاه های هفتگی تحلیل و نقد عکس و همچنین برپایی تورهای عکاسی توانسته است. به آگاهی از پوشش عکس و تصویر منطقه کمک قابل توجهی به مناطق مختلف شهری، روستایی و حیات وحش در منطقه می کند.

نمایشگاه " عکس عزاداری عاشورا" در مارل تاسیس شد

رئیس انجمن فیلم جوانان مالایی افزود: اما واقعیت تلخ این است که علاوه بر تعداد زیاد آثار با کیفیت انجمن فیلم جوانان مالایی، علیرغم فعالیت های مستمر انجمن از برگزاری جشنواره های سینمایی تا تولید فیلم و عکس، برخی فرهنگی موضوع بی احتیاطی مسئولان هنری به حالت تعلیق درآمد و انجمن فیلم جوانان مالایی با گسترش بحران کووید-19 ضربه بزرگی خورد.

وی ابراز امیدواری کرد با آمدن و چشم‌انداز استاندار جوان انقلابی دولت جدید، فضای فرهنگی و هنری به‌ویژه در حوزه‌های عکاسی و تولید فیلم مورد توجه شایسته و در بودجه‌ای که در در زمینه های فرهنگی و هنری، کمک های سازمان به همه فیلمسازان و سینماگران فیلم های جوانان مالایی در شهر باید لحاظ شود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا