فرهنگ و هنر

نمایش اثر هنرمند قزوینی با موضوع باغستان در رویداد کوله ویدئو 

patc/ قزوین دومین رویداد بسته ویدیویی از 15 تا 23 اردیبهشت 1401 برگزار می‌شود و با موضوع محیط زیست، با هنرمندان زیستی در 9 موقعیت جغرافیایی مختلف از جمله قزوین برگزار می‌شود.

به گزارش patc، سه مدیر هنری این رویداد از 9 هنرمند ویدئویی ایرانی از مناطق مختلف جغرافیایی دعوت کردند تا بر اساس توانایی، تجربه و تمرکز بر موضوع در دومین رویداد بسته ویدئویی شرکت کنند و با موضوع یک محیط کاری ارزشمند ایجاد کنند. ، هنرمند بیولوژیک آنها پرداخت کردند.

بر اساس این خبر، آثار در 9 فضای مختلف در شهر محل زندگی هنرمندان از 15 تا 23 در اولدیبرگ بر اساس تقویم و زمان بندی مشخص به نمایش گذاشته می شود.

در این پروژه هر هنرمند بنا به خواسته و امکانات خود فضایی مانند گالری، استودیو یا هر مکان دیگری را انتخاب می کند و اثر خود را در مقابل مخاطب خاص یا عام ارائه می کند.

بنابراین، هر اثر خلق شده در 9 مکان مختلف در سراسر جهان با حضور مخاطبان مختلف به نمایش گذاشته خواهد شد. آثار در تهران، پاریس، درسدن، قزوین، خرم آباد، رشت، بندرعباس و اصفهان به نمایش گذاشته شد.

باغستان موضوع پروژه هنرمند قزوینی است

حمیده سبحانی فر هنرمند قزوینی که آثارش در باغ سنتی قزوین به نمایش در می آید، درباره موضوع مجموعه خود به patc گفت: باغ ایرانی یکی از اساسی ترین مفاهیم در هنر، اندیشه و زندگی ایرانی است که ترکیبی از آن است. شکل و معنا تجسم درک خاطره جاودانه است که حاصل تمدن غنی روح ایرانی است.باغ ایرانی کهن الگوی است که در بسیاری از هنرهای سرزمین بر فراز ایران به اشکال مختلف از جمله فرش بازتولید شده است. قرن ها

وی ادامه داد: «نمونه بارز روح باغ ایرانی سال هاست که شهر باستانی قزوین را فراگرفته است.» تا همین اواخر باغ های سنتی این شهر برای مردم شهر معنای باغ ایرانی را داشت. هزاران سال است که این باغ ها با زندگی روزمره مردم این سرزمین همراه بوده است.

به گفته این هنرمند: باغ های قزوین علاوه بر اقدام اقلیمی و تغییر اقلیم، بخشی از هویت اجتماعی و فرهنگی مردم این شهر شده است. همانطور که بارها شنیده ایم، حتی ناصرخسرو در سفرهای خود از قزوین به عنوان شهری در باغ یاد می کند.

وی گفت: این میراث گرانبها در سال 1393 در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسید و در حالی که در مسیر ثبت جهانی قرار دارد طی نیم قرن گذشته در معرض خطر و نابودی شدید قرار گرفته است.

سبانی فر درباره دلایل انتخاب باغ به عنوان موضوع گفت: روند ناهموار توسعه شهری روح این باغ ها را در معرض جفا و انحصار بتن، ساختمان، خودرو و خیابان ها قرار داده است و هر روز دوباره متولد می شوند. در یک روز ویران شد.» به همین دلیل باغ را به عنوان پروژه خود انتخاب کردم.

به گزارش patc، این مراسم از 15 تا 23 اردیبهشت ماه در مکان های مختلف برگزار می شود. به همین منظور نمایشگاهی از آثار حمیده سبحانی فر در تاریخ 30 اردیبهشت 1401 در قزوین، میدان میرعماد، مرکز فرهنگی هنری ارشاد، تالار پلاتو، طبقه اول، از ساعت 18:00 برپاست.

نمایشگاه هنرمند خزوینی با موضوع پاکستان در رویداد کوله پشتی ویدیویی

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا