بین الملل

نمایش پوشالی جنگنده‌های «میراژ» تایوان

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری آنلاین patc، جنگنده های «فانتوم» تایوان در نزدیکی تنگه تایوان به پرواز درآمدند، این در حالی است که جنگنده های چینی همچنان در حال اعمال نیرو در این منطقه هستند.

به گزارش وب سایت «استرایپ» آمریکا، تایوان چهارشنبه گذشته در یک نمایشگاه هوایی هواپیمای جنگنده نسل چهارم میراژ ساخت فرانسه را آزمایش کرد تا توانایی های نظامی خود را به نمایش بگذارد. رزمندگان پس از مدت کوتاهی فرود آمدند و به سمت پناهگاه استتار شده حرکت کردند.

در همین حال، وزارت دفاع تایوان روزانه بیانیه‌هایی درباره فعالیت‌های نظامی چین در اطراف تایوان منتشر می‌کند. در روز رزمایش چند هواپیمای جنگنده و سه ناو جنگی چینی در اطراف جزیره ماموریت داشتند.

وزارت دفاع تایوان بامداد پنجشنبه اعلام کرد که 15 هواپیمای نظامی و کشتی جنگی چین در 24 ساعت گذشته در نزدیکی تایوان مشاهده شده است.

این وزارتخانه گفت که نیروهای مسلح تایوان وضعیت را زیر نظر دارند و به هواپیماها، کشتی‌های دریایی و سامانه‌های موشکی مستقر در زمین دستور پاسخ داده‌اند.

تنش ها در تایوان زمانی تشدید شد که نانسی پلوسی، رئیس پیشین مجلس نمایندگان آمریکا از این جزیره بازدید کرد. این دیدار چین را بر آن داشت تا مانورهای آتش واقعی را برگزار کند.

تحلیلگران نظامی معتقدند اگرچه تایوان به سیستم دفاع موشکی مجهز است، اما نیروی هوایی این جزیره نمی تواند در برابر نیروی هوایی قدرتمند چین مقاومت کند. در سال‌های اخیر، نیروی هوایی تایوان چندین سوانح مرگبار را تجربه کرده است. این حد نصاب که همزمان با حضور جت های نظامی چینی در بلندی های جولان در این منطقه بود، نگرانی هایی را در مورد آمادگی نیروهای مسلح جزیره ایجاد کرد.

نیروی دریایی جزیره اخیرا اعلام کرد که ناوگان هلیکوپترهای سیکورسکی S-70 ساخت آمریکا را در پی یک سانحه هوایی زمین گیر کرده است. پیش از این یک فروند جنگنده «اف-16»، یک فروند هواپیمای «میراژ 2000» و یک هواپیمای آموزشی «AT-3» در تایوان دچار سانحه شده بودند.

در عین حال، طبق آمار عمومی، نیروی هوایی چین بیش از 3370 هواپیمای نظامی دارد. خلبانان جنگنده نیروی هوایی چین به طور متوسط ​​100-150 ساعت در سال پرواز می کنند که عدد بسیار قابل احترامی است (جزئیات بیشتر).

انتهای پیام/.
این مقاله را در صفحه اول نمایش دهید

دکمه بازگشت به بالا