فرهنگ و هنر

نمی‌شود یک شهرستان ۳۰۰ هزار نفری سینما نداشته باشد/حمایت همه‌جانبه از جبهه مردمی فرهنگ

patc/ مرکز وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: تصمیم جدی دولت حمایت از حوزه فرهنگی کشور است.

محمدمهدی اسماعیلی روز پنجشنبه 19 اسفندماه در سمینار مسائل فرهنگی و هنری شهرستان ساوه که در سالن ویژه شورای استانداری ساوه برگزار شد، اظهار داشت: شهرستان ساوه به دلیل همجواری با پایتخت از رشد بالایی در آموزش عالی و صنعتی برخوردار است و بسیاری باید توجه داشته باشند که مزایای.

وی افزود: رویدادهای فرهنگی هزینه چندانی ندارند اما ده ها سال است که در حوزه فرهنگی به این شهر توجه خاصی نمی شود، آیا امکان دارد شهری با بیش از 300 هزار نفر جمعیت سینما نداشته باشد؟ بررسی سوابق فرهنگ و هنر ساوایی نشان می دهد که مشکلات جدی وجود دارد که این دولت باید به صورت عملی و نه شعاری به آنها بپردازد.

وزیر راهبری با تاکید بر اینکه مشکلات شهرستان قابل حل است، گفت: با ارائه تسهیلات ارزان قیمت به بخش خصوصی و مجموعه کامل تجهیزات از سوی وزارت راهبری برای ساخت سینماها در ساووی برنامه ریزی و حمایت خواهیم کرد.

وی در خصوص ساخت مجتمع فرهنگی و هنری نیز گفت: هنوز محصولات نیمه تمام زیادی در کشور وجود دارد و قول می دهیم در ساخت مجتمع فرهنگی هنری ساووا اگر 20 درصد پیشرفت فیزیکی داشته باشیم، مابقی بودجه از طریق اداره ارشاد برای تامین این توانایی در مناطق حاشیه ای تامین می شود.

وی با تاکید بر تصمیم جدی دولت برای حمایت از حوزه فرهنگی کشور به ویژه نهادهای فرهنگی و قرآنی با ارائه طرح‌هایی گفت: از طرح‌ها در حوزه‌های فرهنگی و هنری حمایت کرده و در اجرای آنها مشارکت خواهیم کرد. فرهنگ، ترویج کار چرخ ها می چرخند و اعتبار فرهنگی استان دو چندان می شود.

وی در خصوص صندوق اعتباری هنر نیز گفت: 41 خبرگزاری در سراسر کشور، حدود 14 هزار مجوز انتشار و تعداد زیادی خبرنگار وجود دارد و این آمار در بسیاری از کشورها کمتر است، در حالی که صندوق اعتباری هنر به دنبال ساماندهی حوزه هنری است. انجمن.”

او گفت: «ما آماده‌ایم جشنواره‌ها و همایش‌هایی را که تعطیل شده‌اند از سر بگیریم و امیدواریم طبق برنامه‌ریزی شده بتوانند به زندگی بازگردند».

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا