فرهنگ و هنر

هرمزگان باید پذیرای گردشگری دریایی از سراسر دنیا باشد

patc/ هرمزگن وزیر میراث، فرهنگ، گردشگری و صنایع دستی از زیرساخت های مسافری و گردشگری بندر شهید حقانی بندرعباس بازدید کرد.

سید عزت الله ضرغامی با حضور در بندر شهید حقانی بندرعباس از روند ساخت مجتمع تفریحی و گردشگری در ضلع شرقی بندر مسافری بازدید کرد.

وزیر میراث، فرهنگ، گردشگری و صنایع دستی در این بازدید در گفتگو با سرمایه گذاران گفت: مشکلات موجود در روند اجرای پروژه باید برطرف شود.

وی افزود: طرح گردشگری دریایی باعث نشاط و شادی مردم می شود و در صورت راه اندازی مجتمع گردشگری دریایی زمینه اشتغال برای جوانان بومی منطقه ایجاد می شود.

ضرغامی ادامه داد: هرمزگان سفرهای دریایی را از سراسر دنیا بپذیرد.

وزیر میراث، فرهنگ، گردشگری و صنایع دستی تصریح کرد: شناورهای تفریحی و توریستی باید در دریا فعال باشند و مردم از سراسر کشور برای تفریح ​​به هرمزگان سفر کنند.

ضرغامی سپس با رئیس اداره کل گمرک ایران مهدی میراشرفی (مهدی میراشرفی) پروژه مجتمع گردشگری و تفریحی اسکله شهید حقانی را به صورت تلفنی پیگیری کرد.

بازدید از اماکن و اسکله ها، کشتی های مسافربری و گفتگو با مسافران و خدمه دریا از دیگر موارد سفر وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به بزرگترین بندر مسافری کشور است.

اسکله شهید حقانی بندرعباس بزرگترین پایانه مسافربری دریایی ایران است که از اینجا می توان سفرهای دریایی به جزیره قشم و جزیره هرمز انجام داد.

بازدید مهندسان ضرغامی از بازار صنایع دستی در اسکله جزیره هرمز

وزیر میراث، فرهنگ، گردشگری و صنایع دستی پس از ورود به هرمز از بازار صنایع دستی اسکله جزیره بازدید کرد.

وزیر میراث، فرهنگ، گردشگری و صنایع دستی سعید عیسی ضرغامی از بازار صنایع دستی اسکله جزیره هرمز بازدید کرد و با فروشندگان صنایع دستی محلی در جریان مشکلات و سوالات آنها قرار گرفت.

بیشتر فروشندگان این بازار زنان بومی هرمز هستند و صنایع دستی و سوغات منطقه و استان های هرمزگان را در این بازار به فروش می رسانند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا