بین الملل

هزینه‌های پرسپولیس و استقلال چطور یک شبه دو برابر شد؟!

ارقام منتشر شده از هزینه خرید مربی و بازیکن در پرسپولیس و استقلال تا حد زیادی برای حداقل چهار تیم صنعتی صدق می کند.

به گزارش خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری آنا، سایت کودار مرتبط با بورس اعلام کرد که استقلال امسال حدود 343 میلیارد تومان بابت قرارداد مربیان و بازیکنان پرداخت می کند که این رقم در پرسپولیس حدود 300 میلیون یوان است. 220 میلیارد تومان. به طور همزمان باید چند نکته را در نظر گرفت، اول اینکه هزینه قرارداد مربیان و بازیکنان نسبت به فصل گذشته بیش از دو برابر شده است، در حالی که قراردادهای تکنسین ها و بازیکنان باید تنها 20 درصد در سال پرداخت شود.

نکته دیگر اینکه در ارقام ذکر شده در بالا طیفی از گزینه ها در نظر گرفته نشده است، همچنین این مشکل وجود دارد که قراردادهای خارجی ها نیز به دلیل افزایش قیمت ارز افزایش یافته است، به جرات می توان گفت که با ارقام فعلی، به سادگی جذب بازیکنان خارجی معمولی مقرون به صرفه نیست، مهم است، یادتان باشد استقلال فصل گذشته فقط 160 میلیارد تومان خرج تکنسین ها و بازیکنان کرد و با این مبلغ به اضافه هزینه های جاری البته توانستند نتایج بی باختی را کسب کنند و قهرمان شوند. باید از مدیر باشگاه پرسید که دلیل آن 343 میلیارد تومانی ناگهانی چیست؟

شاید آنها برای این سوال مهم پاسخی داشته باشند اما به هر حال این اعداد نه تنها برای پرسپولیس و استقلال بلکه برای چند تیم صنعتی صدق می کند. در واقع به جرات می توان گفت که قرارداد بازیکنان نه تنها هر سال 20 درصد افزایش می یابد، بلکه بیش از 100 درصد افزایش می یابد که این نکته ای نیست که بتوان به راحتی آن را پنهان کرد. اگر بخواهید 20 درصد افزایش دهید فردا به قرارداد اضافه می شود. سال گذشته 160 میلیارد به استقلال اضافه شد و امسال باید با حدود 192 میلیارد تومان تیمش را ببندند اما می بینیم رقم قرارداد مربیان، بازیکنان و البته بازیکنان پایه استقلال خیلی بیشتر از این حرف هاست. پلیس و حداقل پنج تیم لیگ برتری هم همینطور. مدیران باشگاه بیشتر می دانند که راه حل جلوگیری از افزایش بی رویه شهریه چیست، مشکل اصلی اینجاست که مدیر یکی دو سال است که در باشگاه بوده و بعد از ترک باشگاه وقتی باشگاه را ترک می کند. او ارزش یک کوه را دارد مخارج و بدهی. معوقات به مدیر جدید واگذار می شود.

حالا که سردار آجورلو و رضا درویش وارث بدهی های میلیاردی تومانی هستند، ربطی به آنها ندارد، اما نکته اینجاست که خودشان قراردادهای سنگینی امضا کردند و باید زیر فشار فنی به دنبال ریشه یابی باشند. پرسنل فضای مجازی و هوادارانی مانند پرسپولیس نزدیک به سه ماه است که مشغول تهیه کمک های خارجی هستند که با یحیی گورمحمدی بارها در این زمینه مصاحبه شده و البته باید به او داده شود اما در نهایت می بینیم که هزینه یک تیم محبوب ایرانی مانند صنعت هر سال در حال افزایش است. و هزینه ها بالاتر و بالاتر می رود، خروجی کار از نظر فنی و فوتبالی اصلا جالب و غیرقابل دفاع نیست.

انتهای پیام/4146

دکمه بازگشت به بالا