عمومی

هشدار آقا مجتبی تهرانی به قالیباف چه بود؟

ماجرای بازگشت همسر، دختر و داماد محمدباقر قالیباف از ترکیه با کالسکه از روز گذشته مورد انتقاد رئیس مجلس قرار گرفته و احتمال می رود این حملات تا مدتی ادامه داشته باشد. روزهای بیشتر و بعد مثل خیلی مشکلات دیگر. بگذارید اندازه فراموش شود.

اما چند نکته درباره این ماجرا که از یک سو توسط پسر آقای کلیباو «اشتباهی نابخشودنی» خوانده شده و از سوی دیگر برخی آن را تکذیب کردند، به تحلیل دقیق‌تر داستان‌ها کمک می‌کند:

1. محمدباقر قالیباف ممکن است یا بدشانس باشد یا واقعاً برنامه ای برای «کتک زدن» او داشته باشد، زیرا بعید است خانواده های دیگر مسئولان به ترکیه نروند، فقط همسر و فرزندان رئیس مجلس می روند. بنابراین فردی که این تصاویر را منتشر کرده نه امام زاد است و نه کلیباف که زن و فرزندش رفته اند، ترکیه بسیار مقصر است، اما به هر حال اگر توطئه ای برای تخریب کلیباف باشد، خانواده رئیس مجلس بهترین بهانه را به مخالفان داده است.

2. علیرغم شعارهای حمایت از تولید دولتی و مدیریت جهادی و لزوم توجه به 96 درصد زنان و کودکان، اینکه کلیباف به ترکیه سفر کرده و مایحتاج خود را از آنجا خریداری می کند، جای تعجب و منحصر به فرد نیست. رئیس مجلس که در سال 1996 در کاغذ A4 منتشر شد، هیچ اثری از تولید داخلی نشان نداد و دارایی و نقدینگی او تقریباً برابر با 96 درصد در آن زمان بود. در این لیست اثری از پراید و سمند نمی بینید. مزدا مدل 87 و پاترول مدل 71 از محصولات ژاپنی این لیست به همراه خانه های 330 و 180 میلیونی با نقدینگی حدود 37 میلیون تومان هستند. این تولیدات ملی کجاست؟ کجای نود و شش درصد محصولات این همه دارایی و نقدینگی دارد؟ و قالیباف حداقل لیست را منتشر کرد. دیگران این کار را نکردند.

آقای مجتبی تهرانی به قالیباف چه هشداری می دهد؟

3. اینکه می گویند گناه زن و کودک را بر قالی باف ننویسند، حرف کاملی نیست. چرا وقتی مردم همه جنبه های زندگی را تحت تصمیمات آقای کلیباو و همکاران می بینند، مردم به خود حق نمی دهند در مورد زن و فرزند صحبت کنند؟ در حالی که در سراسر جهان، مقامات دولتی و خانواده های آنها زیر ذره بین رسانه ها و افراد قرار دارند، به علاوه خداوند در آیه 28 سوره انفال بدون سرزنش فرزندان به گردن پدر و مادرشان هشدار نمی دهد: فِتْنَةٌ وَأَنَّ اللَّهَ عِنْدَهُ أَجْرٌ عَظِیمٌ. اموال و فرزندان شما مایه آزمایش است و برای کسانی که از آزمایش بگذرند، خداوند پاداش بزرگی دارد. ضمناً در قانون اساسی و قانون عرفی تاکیدی بر لزوم اظهار اموال مقامات و خانواده آنها قبل و بعد از مسئولیت، در صورتی که خانواده مسئولین با آنها کاری نداشته باشند، نیست، بلکه صرفاً دارایی مقامات و خانواده آنها را تصریح کرده است. افسران باید بازنگری شوند. خیلی قابل قبول نیست که بگویند بچه های خانواده رسمی همان کاری را کردند که پدرشان کرد. وقتی این پسران خانواده رسمی به دلیل قدرتی که ژنرال به پدرانشان داده است از رفاه بیشتر و بهتری نسبت به دیگران برخوردار می شوند، آنها نیز باید کمی ملاحظات و مشقت را تحمل کنند، مگر اینکه به دلیل موقعیت پدر بگویند که ما این کار را خواهیم کرد. و فرصت هایی که داریم تمام هزینه هایی را که از بدو تولد انجام داده ایم یک روز به بیت المال برگردانیم تا بتوانیم آزادانه زندگی کنیم. کاش کسی می توانست این همه فرصت و هزینه را به نام خدا جبران کند.

4. چه بخواهیم و چه نخواهیم، ​​رئیس جمهوری اسلامی و اطرافیانش هر کاری انجام دهند، بر اساس اصول نظام نوشته شده است که در کشور ما مجری دستورات اسلام شناخته شده است؛ لذا لگد زدن مستقیم به دین اشتباه، جنایتکارانه، غیرقانونی، هرگونه اقدام بی ارزش افراد نظام و اطرافیانشان است. به همین دلیل است که مرحوم آیت الله حاج آقا مجتبی تهرانی که رهبر معظم انقلاب از آن به عنوان عامل الهی جهان یاد می کنند خطاب به قالیباف می فرمایند: «توجه داشته باشید که شما هم مسئول دین مردم هستید» البته به هشدار همه مسئولان این جمهوری اسلامی است. آنها مسئول دین مردم هستند و نباید کاری کنند که به دین لطمه بزنند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا