عمومی

هشدار جدی! در ایران فقط پرفسور نشوید

تعیین سقف حقوقی مصوب مجلس عملاً هر استاد جوانی را که بخواهد به سطح علمی بالاتر ارتقاء یابد، برانگیخته است. باید بداند که به این دلیل درآمدی نخواهد داشت، به خصوص سطح علمی و پایه بالاتر و ارتقای سالانه افراد.
ساده بگویم مثلا یک معلم کامل مثلا 30 به بالا من نباید اشتباه کنم. تقدیم به دولت محترم؟ علاوه بر این، مدیریت، تدریس، حق شرکت در پروژه های مرتبط با صنعت، تحقیق و حق مربی بودن و غیره واقعاً دستمزد نمی گیرند؟ ! شما با آن سوابق درخشان بین المللی مهاجرت نکردید و در ایران ماندید تا چرخ علم و دانش در کشورتان نچرخد.

نه ماه گذشت، اگر وزیر محترم علوم نبود خدا رحمت کند، نجابت این اساتید اجازه نمی داد حرف را بزنند و حتی بنویسند.

دکتر محمدعلی زلفی گل، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری: تعیین سقفی برای باطل شدن افزایش حقوق اساتید و کارکنان مرتبه استاد تمام.

همکار استاد گفت که تخلف دانشکده این است که اگر با همکاران و رئیس خود بی ادبی کنید ممکن است رتبه شما را پایین بیاورند. او یک بار گفت حداقل من دیگر برای زندگی ام غمگین نیستم …

به طور خلاصه، اساتید و کارکنان محترم کشوری، به عبارت ساده، اگر کاری نکنید، وضعیت شما بهتر می شود. خدمت نمایندگان محترم ایران و عدالت خواهی را تبریک می گوییم؟ فقط می دانم که هر چه در این مملکت می ماند به برکت شهدای بزرگ و اساتید کشوری است که با انگیزه های مشابه در همه شرایط از وطن خود دفاع می کنند!

* استاد نمونه مهندسی سازه، مدیریت زلزله و بحران کشور، بنیانگذار مقاومت و مدیریت بحران ایران

دکمه بازگشت به بالا